آخرین خبرها

آغاز آمارگیری مسکن در ۱۳ روستای دشتی

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دشتی گفت: آمارگیری مسکن در ۱۳ روستای دشتی آغاز شد.

به گزارش «پیغام » اصغر صالحی در گفتگو با مهر با اشاره به آغاز آمارگیری مسکن در ۱۳ روستای دشتی، اظهار داشت: آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی کشور با نظارت مرکز آمار ایران در شهرستان دشتی از دیروز آغاز شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دشتی در ادامه با اشاره به محل اجرای این طرح، خاطرنشان ساخت: جامعه آماری مد نظر در ۱۳ روستا و ۵۵۳ خانوار است. وی ادامه داد: این آمارگیری مربوط به ویژگی‌های فنی و تخصصی نظیر سازه، عناصر معماری کاربری‌های فضاهای مختلف مسکونی روستایی و ویژگی‌های عمومی روستا است.

صالحی تصریح کرد: این طرح ازسال ۸۲ بصورت نمونه ای توسط اداره کل مسکن روستایی بنیاد مسکن و با همکاری دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی در دو هزار و۱۱۸ آبادی و ۴۶هزارو ۴۱۳ واحد مسکونی انجام شد.

بالا بردن کیفیت و دقت نتایج با تغییر سطح نمونه گیری

وی اضافه کرد: در سال ۱۳۸۷ به منظور بالا بردن کیفیت و دقت نتایج با تغییر سطح نمونه گیری در ۳۳۵ شهرستان کشور، هشت هزار و۲۵۷ آبادی و ۱۲۵هزار و۱۴۰ واحد مسکونی به انجام رسید. صالحی در ادامه بیان داشت: از اهداف کلی طرح شناخت ویژگی‌های واحد مسکونی روستایی، شناخت ویژگی‌های عمومی روستا و تغییرات ایجاد شده در واحدهای مسکونی بهسازی شده است.

  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام

Print Friendly, PDF & Email