آخرین خبرها

آغاز بازسازی منازل زلزله زده دشتستان

در مراسمی با حضورمهندس تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و هیئت همراه و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی…

در مراسمی با حضورمهندس تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و هیئت همراه و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، کلنگ احداث اولین واحد مسکونی خسارت دیده ی دشتستان در روستای راهدار به زمین خورد.

 به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حاشیه این مراسم ودرجمع خبرنگاران، گفت: بر اساس وعده ۲۰ روزه رییس جمهور، تمامی کارشناسی­های لازم قبل از زمان تعیین شده انجام گرفته و از بین ۶ هزار کارشناسی  در ۶ بخش و بیش از ۳۰ روستای این شهرستان، ۱۸۰۰ واحد مسکونی جهت بازسازی، ۱۷۰۰ واحد تعمیری و ۱۳۰۰واحد جهت دیوارکشی تشکیل پرونده دادند.

مهندس تابش افزود: قسط وام های ۲۵ میلیون تومانی به حساب مردم زلزله زده واریز می شود واین اعتبارات تا زمانی که عملیات بازسازی و یا تعمیری آغاز نشده باشد، قابل برداشت نمی باشد.

همچنین افزود: عملیات بازسازی و تعمیر واحدهای خسارت دیدهو انتخاب پیمانکار به عهده خود مردم می­باشد اما هزینه ساخت و ساز و تعمیرات به صورت کمک های بلاعوض و وام­های بنیاد مسکن در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. این وام ها برای منازلی که به بازسازی کامل نیاز دارند ۲۵ میلیون تومان و منازل تعمیراتی بسته به میزان خسارت وارد شده بین ۲ تا ۱۰ میلیون تومان می باشد.

در ادامه افزودند: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نقشه های بازسازی  منازل را در ۶ تیپ در اختیار مردم قرار می دهد و مردم خسارت دیده در صورت عدم تأیید این نقشه ها می توانند با هزینه بنیاد مسکن، نقشه دلخواه خود را از دفاتر فنی و مهندسی تهیه و ساختمان خود را بازسازی کنند و جهت بازسازی و تعمیر منازل خود از مصالح ساختمانی همین شهرستان استفاده کنند و در صورت نیاز، بنیاد مسکن مصالح  مورد نیاز مردم را از استانهای دیگر گرفته و در اختیار مردم قرار می دهند.

وی با اشاره به طرح بهسازی منازل روستایی گفت: بر اثر زلزله دشتستان هیچکدام از منازل ساخته شده در طرح بهسازی منازل روستایی بنیاد مسکن آسیب ندیده اند و تنها منازل فرسوده و خانه هایی که ضوابط فنی و غیراستاندارد در آنها رعایت نشده، دچار آسیب شده اند.

مهندس تابش افزود: روستاییان خسارت دیده دشتستانی می­توانندبااستفاده از وام بهسازی، منازل خود را بازسازی نمایند.

  

Print Friendly, PDF & Email