آخرین خبرها

آغاز ساخت ۷۵ زمین چمن مصنوعی در استان

در چهارمین روز از هفته دولت، عملیات اجرایی ۷۵ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای استان……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در چهارمین روز از هفته دولت، حیدری – سرپرست بنیاد مسکن استان از آغاز عملیات اجرایی ۷۵ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای بالای ۵۰۰ نفر جمعیت در قالب طرح های امید استان خبر داد.
سرپرست بنیاد مسکن استان در حاشیه مراسم کلنگ زنی زمین چمن مصنوعی ورزشی روستاهای شهرستان دشتی درجمع خبرنگاران بیان کرد: برای احداث این تعداد زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود. که ۱۱ زمین ورزشی در شهرستان دشتی با اعتبار ۲۹ میلیارد ریال اجرایی می شود. وی همچنین تصریح نمود در هفته دولت احداث ۴۵۱ پارک روستایی با ۳۳۰ میلیارد ریال نیز در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر قرار دارد. و سهمیه این شهرستان ۷۴ طرح بوستان امید خواهد بود که با اجرای این طرح ۶۶ هزار مترمربع به سرانه فضای سبز شهرستان دشتی افزوده می شود.
حیدری اظهارکرد: در ۳۰ سال گذشته ۳۳ پارک روستایی از سوی بنیاد مسکن و دهیاریها در استان راه اندازی شده، و این درحالی است که با تدبیر استاندار بوشهر درقالب اجرای طرح های امید از سال گذشته تاکنون تمام روستاهای با ۱۰۰۰ نفر جمعیت و در سال جاری نیز روستاهای ۵۰۰ نفر جمعیت دارای پارک روستایی و زمین چمن مصنوعی می شوند. که در پارک های روستایی متناسب با جمعیت روستاها، فضای بازی وتفریحی، ایجاد چمن، درختکاری، زمین های والیبال، بدمینتون، فضای بازی شنی و میز تنیس، در نظر گرفته می شود.
وی بیان کرد: کشور از لحاظ جغرافیایی جزو مناطق خشک و کم آب است و با توجه به محدودیت منابع آبی در استان راه اندازی زمین های چمن مصنوعی نسبت به طبیعی مقرون به صرفه تر می باشد.
حیدری افزود: درسال گذشته ۵۹ زمین چمن مصنوعی با ۱۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای روستاهای با ۱۰۰۰ نفر جمعیت در استان بوشهر اجرا شد که علاوه بر ایجاد شادابی و نشاط استقبال جوانان را نیز به دنبال داشته است.

IMG_6242

Print Friendly, PDF & Email