آمارگیری در ۱۰ روستای شهرستان عسلویه انجام می‌شود

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر بیان کرد: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در ۱۰ روستای شهرستان عسلویه اجرا می‌شود و ۶۱۵ خانوار به صورت تصادفی انتخاب و آمارگیری می‌شوند.

حمید حیدری‌بریدی در نشست با مسئولان شهرستان عسلویه اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی از ۲۱ مهرماه تا ۲۱ آبان‌ماه در استان بوشهر اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت بالای این طرح خاطرنشان کرد: از مهمترین اهداف اجرای این طرح می‌توان به شناخت تغییرات ایجاد شده در واحدهای مسکونی بهسازی شده و شناخت عمومی روستا و واحدهای مسکونی روستایی اشاره کرد.

حیدری بریدی افزود: از اهداف این طرح جمع‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگی‌های سکونتی و بهداشتی، برنامه‌ریزی جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان و برنامه ریزی دقیق دستگاه‌های اجرایی برای توسعه و عمران مناطق روستایی است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر ادامه داد: از ۷۴ هزار و ۲۳۴ واحد روستایی استان بوشهر تاکنون ۳۸ درصد آن بازسازی و مقاوم سازی شده است و ۴۵ هزار و ۷۵۸ واحد مسکونی غیرمقاوم در استان بوشهر وجود دارد.

حیدری بریدی با اشاره به اینکه ماحصل اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی مقاوم‌سازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور است، تصریح کرد: سهم استان بوشهر مقاوم‌سازی سالانه دو هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی است.

وی ادامه داد: متاسفانه تاکنون در شهرستان عسلویه به خوبی در زمینه مقاوم‌سازی عمل نشده است و این شهرستان دارای عقب‌ماندگی است که امیدواریم با همکاری و همراهی مردم و مسئولان این شهرستان شاهد جبران این عقب‌ماندگی باشیم.

Print Friendly, PDF & Email