احداث ۳۷۵ واحد مسکن برای محرومین دیر

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دیر گفت: در چهل ساله انقلاب ۳۷۵ واحد مسکونی محرومین در روستاهای شهرستان دیر احداث شده است.

آرمان جلایی اظهار داشت: از این تعداد واحد احداث شده در سطح شهرستان دیر ۳۴۷ واحد شهری و ۲۸ واحد روستایی است که منجر به ماندگاری جمعیت و توسعه فعالیت های تولیدی و اشتغال زایی در روستاها شده است.

وی اجرای ۳۶۲ هزار متر مربع بهسازی و آسفالت معابر روستایی را انقلابی دیگر در حوزه عمران آبادانی روستایی برشمرد و تصریح کرد: از مجموع ۵۴ روستای شهرستان دیر ۲۲ روستا دارای نقشه طرح هادی است که تمام روستاهای شهرستان تا قبل از انقلاب فاقد هر گونه آسفالت بوده است.

جلائی، با بیان اینکه واگذاری ۷۸۰ هزار متر مربع زمین مسکونی واگذاری شده در شهر و روستاهای شهرستان دیر از دیگر خدمات این بنیاد به مردم می باشد گفت: در طول ۴۰ ساله انقلاب ۲۶۰۰ قطعه زمین مسکونی ۳۰۰ متری در شهرها و روستاهای شهرستان دیر توسط بنیاد مسکن به افراد واگذار شده است.

احداث ۲۲ چمن مصنوعی و بوستان روستایی

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دیر گفت: طی چهل سال گذشته ۲۲۴۰ فقره تسهیلات احداث مسکن شهری و ۱۴۶۰ فقره تهسیلات احداث مسکن روستایی جمعا به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به متقاضیان در شهرستان دیر پرداخت شده است.

آرامان جلایی با بیان اینکه تا پیش از انقلاب هیچ گونه زمین چمن مصنوعی در روستاهای شهرستان دیر وجود نداشت خاطر نشان کرد:در حال حاضر و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ۱۰ زمین چمن روستایی ۱۲ بوستان روستایی در روستاهای این شهرستان احداث شده است.

جلایی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن اولویت های مهم خود را در مناطق روستایی و محروم و دورافتاده در مسیر خدمت می داند تصریح کرد: بعد از انقلاب ۱۳ روستای این شهرستان با جمعیت زیر ۲۰ خانوار فاقد دهیاری به وسایل بازی پارک کودکان توسط بنیاد مسکن شهرستان دیر مجهز شده است.

Print Friendly, PDF & Email