استاندار: استحکام خانه‌های ساخته شده از سوی بنیاد مسکن باعث شد آسیبی نبینند

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ استاندار بوشهر با اشاره به استحکام بناهای ساخته شده توسط بنیاد مسکن بیان کرد: بناهایی که بنیاد مسکن ساخته و منازلی که مقاوم سازی شده، استحکام ساختمان‌ها به‌گونه‌ای بوده که زلزله صدمه‌ای به آن وارد نکرده است.

عبدالکریم گراوند در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده در شهرستان گناوه گفت: در زلزله ۵.۹ ریشتر گناوه برخی از منازل قدیمی که استحکام لازم نداشتند دچار خسارت شدند که در حال ارزیابی است.
وی، اظهار داشت: شدت زلزله در گناوه به حدی بود که حتی استان‌‌های همجوار استان بوشهر آن را احساس کردند و با تماس‌های گوناگون خواستار کمک‌رسانی شدند.
گراوند تصریح کرد: اکنون تیم‌های از بنیاد مسکن، هلال احمر، ستاد بحران و فرمانداری گناوه در منطقه در حال ارزیابی منازل خسارت دیده هستند.
وی، با اشاره به خسارت برخی منازل و ترک خوردگی سقف و دیوار افزود: تا فردا ارزیابی تیم‌های اعزامی جمع‌بندی و پس از آن برآورد خسارت انجام می‌شود.
استاندار بوشهر با اشاره به شدت زلزله و احساس شدن آن در بیشتر شهرستان‌ها خاطر نشان کرد: در شهرستان دیلم که همجوار گناوه است خوشبختانه آسیبی به مردم وارد نشده و قطعی برق سریع برطرف شد و در دیلم هم وضعیت آسیب‌های زلزله در حال بررسی است.
Print Friendly, PDF & Email