استاندار بوشهر: تشکیل پرونده‌های خسارت دیده‌گان انجام شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ استاندار بوشهر با تاکید بر تشکیل پرونده‌های خسارت دیدگان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: باید در ارائه خدمات‌رسانی مواظب سلامتی مردم در عرصه ویروس کرونا شود.

عبدالکریم گراوند در جلسه ستاد بحران استان بوشهر با قدردانی از دست‌اندرکاران رسیدگی به سیل‌زدگان و ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان اظهار داشت: با تلاش‌های انجام شده مناطقی که دچار آبگرفتگی شده ضمن ارائه خدمات به مردم آسیب دیده، پاکسازی از گل و لای ناشی از سیل در کمتر از سه روز انجام شد.
وی، با تاکید بر ادامه کمک‌رسانی به سیل‌زدگان در نقاط شهری و روستایی استان بوشهر، افزود: تا زمانی که مردم دچار مشکل و کمبود هستند باید کمک‌رسانی و ارائه خدمات در نقاط سیل‌زده ادامه داشته باشد.
استاندار بوشهر بیشترین خسارت در جریان سیل هفته گذشته را در شهرستان دشتستان به ویژه وحدتیه و بویری دانست و بیان کرد: مردم این مناطق در بخش‌های آسیب به خانه، وسائل و تجهیزات منزل، محل درآمد و معیشت خسارت فراوانی دیدند که با برنامه‌ریزی انجام شده جبران می‌شود.
گراوند، ارائه خدمات‌رسانی به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد توسط نهادهای ذیربط را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: اعتبارات لازم برای کمک‌های بلاعوض دولت مصوب شده که به‌زودی اعلام و ابلاغ می‌شود.
گراوند با اشاره به هشدار هواشناسی استان بوشهر در بارش باران در هفته پیش‌رو افزود: دستگاه‌های ذیربط راهکارهای لازم برای پیشگیری از حوادث و بحران ارائه کنند و در این راستا لازم است مسیل‌ها و رودخانه‌ها و پل‌ها لایروبی شود.
وی، لایروبی رودخانه‌های فصلی در حریم شهرها و روستاها را یک ضرورت دانست و بیان کرد: شهرداران نسبت به لایروبی رودخانه‌ها در حوالی شهرها اقدام کنند و ستاد بحران در همه شهرستان‌های استان بوشهر هماهنگی لازم برای افزایش آمادگی داشته باشند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه در بارندگی هفته قبل در مدت ۲ ساعت ۱۶۵ میلیمتر بارش باران ثبت شده است گفت: این حجم بارندگی در این مدت کوتاه به خودی خود ایجاد سیل می‌کند که باید آمادگی مقابله با اینگونه بحران‌ها ارتقا یابد.

Print Friendly, PDF & Email