استاندار بوشهر: ۷ هزار میلیارد تومان سالانه در ساخت مسکن در استان سرمایه‌گذاری می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ استاندار بوشهر با اشاره به ساخت سالانه ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان گفت: ۷۰ هزار میلیارد تومان برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی طرح ملی نهضت مسکن سالانه در استان سرمایه‌گذاری می‌شود.

احمد محمدی‌زاده در آیین آغاز ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن با اشاره به اینکه این عملیات به کار فرهنگی تبدیل شده است اظهار داشت: برنامه و فعالیت شهرداری خورموج در آغاز ساخت ۲ هزار واحد مسکونی استان بوشهر درخور تحسین و سپاس است.

وی با قدردانی از مسئولان راه و شهرسازی و بنیاد مسکن استان بوشهر در فعالیت انقلابی و جهادی در اجرا طرح نهضت ملی مسکن گفت: مدیران کل این ۲ دستگاه اجرایی حرکت بزرگ ساخت مسکن در شهرها و روستاها با نگاه جهادی و انقلابی را مدیریت می‌کنند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه محل ساخت ۲ هزار واحد مسکونی اسناد آنها صادر شده است تصریح کرد: اینگونه رفتار و حرکت‌ها انقلابی و جهادی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور مردمی است.

محمدی‌زاده از دست‌اندرکاران و مدیران که در اجرا این پروژه‌ها ایفا نقش می‌کنند قدردانی کرد و افزود: اکنون ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان بوشهر آغاز شده و سهمیه استان بوشهر از یک میلیون واحد مسکونی در کل کشور در یکسال ۱۰ هزار ۶۰۰ واحد مسکونی است.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی ان‌شاءالله تا اوایل پاییز امسال ساخت واحدهای مسکونی در استان بوشهر باید به ۲۰ هزار واحد می‌رسد و مسئولان دستگاه‌های مرتبط در حال برنامه‌ریزی برای تحقق این مهم هستند.

استاندار بوشهر از آغاز ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی دیگر در هفته آینده در نقاط مختلف استان خبر داد و خاطر نشان کرد: مدت ساخت این واحدهای مسکونی ۲ ساله است و باید هر سال ۱۰ هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان شود.

محمدی‌زاده با بیان اینکه ۷۰ هزار میلیارد تومان برای ۱۰ هزار واحد مسکونی طرح ملی نهضت مسکن سالانه سرمایه‌گذاری می‌شود تصریح کرد: سالانه‌ در حوزه عمرانی استان بوشهر برای اجرا طرح‌های مختلف یک هزار میلیارد تومان تخصیص می‌یابد و این نشان می‌دهد چندین برابر اعتبارات پروژه‌های عمرانی در ساخت مسکن سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی گردش مالی ۷۰ هزار میلیارد تومان را در ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی سبب ایجاد فرصت‌های شغلی فراوان دانست و گفت: علاوه بر آن رونق بسیاری در حوزه‌های مختلف مربوط به مسکن ایجاد و به اشتغال منطقه کمک می‌کند.

استاندار بوشهر باتأکید بر ایجاد حداکثر اشتغال در اجرا طرح ملی نهضت مسکن تصریح کرد: اکنون در ۲ حوزه اقدام جدیدی در ساخت مسکن انجام و حمایت می‌شود.

محمدی‌زاده باتأکید بر حمایت از طرح خودمالکی در طرح ملی نهضت مسکن خاطر نشان کرد: در این حوزه‌ها اشخاص می‌توانند با زمین شخصی و استفاده از تسهیلات بانکی صاحب مسکن شوند و مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند.

وی از واگذاری زمین برای ساخت مسکن در شهرها و بخش‌ها خبر داد و بیان کرد: در شهرهای کوچک ضمن قطعه بندی اراضی، زمین به واجدان شرایط برای ساخت مسکن با پرداخت وام واگذار می‌شود.

استاندار بوشهر باتأکید بر وفاداری به راه امام راحل و شهیدان گرانقدر افزود: امام راحل و شهیدان به ما یاد دادند که اگر برای رضای خدا قدم برداریم، اخلاص عمل داشته باشیم هیچکس نمی‌تواند مانع موفقیت ما شود همانگونه که در جنگ ۸ ساله نظامی بر دنیا پیروز شدیم و خداوند برای همیشه دشمن را نابود کرد و به زباله‌دان سپرده شدند درحالی که همه دنیا از آنها حمایت می‌کرد.

محمدی‌زاده تأکید کرد: امروز هم در جنگ اقتصادی با اینکه همه علیه نظام اسلامی و ملت ایران هستند یقین بدانید اگر در راه خدا مجاهدت شود، راه شهیدان ادامه یابد و به اهداف امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور انقلابی عمل شود حتما در جنگ اقتصادی پیروزی از آن ملت ایران است.

وی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری اضافه کرد: ما نوکر مردم هستیم و به این نوکری افتخار می‌کنیم لذا مطمئن باشید در جنگ اقتصادی، ملت ایران پیروز می‌شود چراکه این وعده خدا است، حق ماندنی و باطل رفتنی است بنابر این جبهه حق که جبهه انقلاب اسلامی است ماندنی است و جبهه باطل و دشمن، آمریکا، اسرائیل و منافقین نابود می‌شوند.

Print Friendly, PDF & Email