استاندار: عقب ماندگی‌های بوشهر در بخش مسکن باید جبران شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ استاندار بوشهر گفت: با وجود اهمیت مسکن اما این استان عقب ماندگی‌های قابل توجهی در این بخش دارد که با توجه به سیاست جهش تولید مسکن باید گام‌های موثری در این راستا برداشته شود.

احمد محمدی زاده در نشست شورای تامین مسکن استان بوشهر با تقدیر از عملکرد ادارات بنیاد مسکن و راه و شهرسازی استان افزود: اگر موضوع مسکن حل شود بیش از ۶۰ درصد هزینه‌های زندگی افراد جامعه کاهش می یابد و شخص می تواند با مابقی درآمد خود گذران زندگی کند برهمین اساس برابر قانون اساسی مشکل مسکن مردم باید حل شود.

وی بیان کرد: مسکن موتور محرک اقتصاد در جامعه است و اگر فقط این حوزه در استان فعال شود به دنبال آن چرخه تولید، فعالیت، کار و تجارت نیز رونق می‌گیرد.

محمدی زاده درباره تامین مسکن در استان بوشهر یادآور شد: در حوزه مسکن سالانه ساخت ۱۳ هزار واحد مسکونی برای سایر قشرها و یکهزار واحد برای محرومان در استان بوشهر تعریف شده است که با توجه به ضرورت و عقب ماندگی‌های موجود در این بخش در گام اول باید برنامه ۲ ساله احداث مسکن در این استان آغاز شود.

وی ادامه داد: از این به بعد یکی از محورهای کار مدیریت ارشد استان بوشهر و همه فرمانداران و شهرداران باید تامین مسکن مناسب برای مردم باشد.

استاندار بوشهر یادآور شد: در این شرایط مهمترین محور فعالیت‌های استان براساس تولید مسکن خواهد بود و تلاش می‌شود در آینده نزدیک شاهد جهشی در ساخت مسکن در استان باشیم.

وی همچنین بر ضرورت تهیه نقشه مناسب متناسب با استانداردها، تعریف نمای عمومی و متناسب با شرایط استان بوشهر تاکید کرد.

استاندار بوشهر گفت: اگر اکنون استقبال کم از ساخت مسکن به دلیل ناامیدی مرم به ساخت است چون می‌دانند با پرداخت ۴۰ میلیون تومان آورده و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خانه ساخته نمی‌شود اما با توجه به اینکه دولت در تلاش برای افزایش سقف تسهیلات است این امیدواری وجود دارد که استقبال بیشتر شود و با اعلام سقف وام‌های جدید با سیل جمعیت برای ثبت نام و واریز کردن سهم خود مالکان روبرو شویم.

Print Friendly, PDF & Email