اعتبار ۵۱ میلیارد تومانی بازسازی مناطق سیل‌زده استان بوشهر ابلاغ شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از ابلاغ اعتبار ۵۱ میلیارد تومانی برای بازسازی مناطق سیل‌زده استان بوشهر خبر داد و گفت: بخشی از این تسهیلات به صورت بلاعوض و بخشی هم با سود ۴ درصد برای بازسازی منازل آسیب‌دیده پرداخت می‌شود.

حمید حیدری‌بریدی با اشاره به وقوع سیل در شهرستان‌های استان بوشهر در یک‌سال گذشته اظهار داشت: در یکسال گذشته سیل به منازل شهرستان‌های کنگان، جم، دیر، دشتستان و گناوه خسارت وارد کرد که برای کمک به آسیب دیدگان اعتبارات بازسازی و بهسازی منازل آسیب دیده ابلاغ شده است.

وی، از ابلاغ ۵۱ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل‌زده استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: این تسهیلات برای پرداخت به منازل آسیب دیده شهری و روستایی کنگان، جم، دیر، دشتستان و گناوه تخصیص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با بیان اینکه برای هر واحد آسیب دیده شهری ناشی از سیل در سال‌های ۹۸ و ۹۹ مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۴ درصد پرداخت می‌شود گفت: علاوه بر پرداخت تسهیلات بازسازی، ۱۵ میلیون تومان وام معیشتی کم‌بهره و ۲۹ میلیون تومان کمک بلاعوض برای هر واحد آسیب دیده شهری پرداخت می‌شود.

حیدری با بیان اینکه در مجموع ۹۴ میلیون تومان برای هر واحد مسکونی شهری برای بازسازی به صورت وام ۴درصد و کمک بلاعوض پرداخت می‌شود افزود: برای واحدهای مسکونی روستایی آسیب دیده از سیل مبلغ ۴۰ میلیون تومان وام با سود ۴ درصد، ۱۵ میلیون تومان تسهیلات کم بهره معیشتی و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به صاحبان واحدهای مسکونی روستایی آسیب دیده از سیل در ۵ شهرستان کنگان، جم، دیر، دشتستان و گناوه پرداخت می‌شود.

وی، با بیان اینکه برای بازسازی هر واحد مسکونی روستایی آسیب دیده از سیل در مجموع ۸۰ میلیون تومان وام کم بهره و کمک بلاعوض پرداخت می‌شود گفت: در این راستا ۵۷۶ واحد مسکونی که آسیب دیده‌اند که برای تعمیر آنها ۳۰ میلیون تومان وام بازسازی و معیشتی با نرخ سود ۴درصد و ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر بیان کرد: در فاز نخست، ۷٫۹ میلیارد تومان اعتبار به بانک‌ها برای پرداخت به ساکنان نقاط شهری و روستایی آسیب دیده از سیل سال‌ گذشته و امسال در ۵ شهرستان کنگان،دیر، جم، دشتستان و گناوه ابلاغ شده است.

Print Friendly, PDF & Email