افتتاح دهکده گردشگری امید بوشهر

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در روزهای پایانی سال ۹۴ دهکده گردشگری امید بوشهر با……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در روزهای پایانی سال ۹۴ دهکده گردشگری امید بوشهر با حضور سلطانی فر- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دکتر سالاری- استاندار بوشهر، معاونین ایشان، حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان و مدیران دستگاه های اجرای و مردم افتتاح گردید.
در آیین افتتاح فاز نخست دهکده گردشگری امید بوشهر، مهندس بایستی- معاون امور عمرانی استانداری اظهار داشت: این دهکده در ۸۵ هکتار طراحی شده که در ۴ فاز با رویکرد توسعه تفریح‌های آبی و ساحلی احداث می‌شود. و فاز نخست آن در ۱۴/۵ هکتار طراحی، اجرا و تکمیل شده است. و از زحمات بنیاد مسکن استان که در مدت یکسال این پروژه را به اتمام رساندند،  قدردانی نمودند.
وی با بیان اینکه اعتبارات اجرای این دهکده از محل تملک دارایی سرمایه‌ای و اعتبارات دیگر ردیف‌ها تأمین شده خاطر نشان کرد: برای ساخت و تکمیل فاز نخست دهکده گردشگری بوشهر ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است. و تصریح نمود استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری دارد و علاوه بر قابلیت‌های ویژه‌ بخش اقتصادی و صنعتی در بخش گردشگری دارای ظرفیت‌های مهمی است که این استان را نسبت به سایر نقاط کشور متمایز کرده است. وی با بیان اینکه شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر ۸۰ درصدشان دارای ساحل هستند گفت: استان بوشهر از ۳۷ شهر استان بوشهر ۲۷ شهر بندری است و این مهم‌ترین قابلیت استان بوشهر در بخش گردشگری به شمار می‌رود. و با بیان اینکه دهکده گردشگری بوشهر در فصل تابستان قابلیت استفاده دارد خاطر نشان کرد: این مهم سبب می‌شود سازمان میراث فرهنگی فرصت سازی‌های مناسبی برای رونق گردشگری استان بوشهر در فصل تابستان ایجاد کند.

در پایان این مراسم معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، و همچنین استاندار در سخنان خود از زحمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر قدردانی نمودند.

عکس: عرفان آقابابائی

p1ae2kugqd2qdd4511d51e16kuj8

IMG_20160319_102922

DSC_3454

Print Friendly, PDF & Email