افتتاح ۳۸ واحد مسکونی ویژه خانوارهای حداقل ۲ معلول بهزیستی

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در اولین روز هفته دولت یک واحد مسکونی……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در اولین روز هفته دولت یک واحد مسکونی بصورت نمادین از ۳۸ واحد احداثی جهت خانوارهای ۲ معلول به بالا تحت پوشش بهزیستی با حضور حجت الاسلام و المسلمین رضائی- قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، معاون فرماندار، مدیران کل بنیاد مسکن و بهزیستی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و مدیرعامل انجمن خیرین ودیگر مسئولین شهرستان بوشهر افتتاح و به بهره برداری رسید.
شهبازی- مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز استان ضمن خیرمقدم به حاضرین در مراسم، گفت: با توجه به انعقاد تفاهم نامه، سهمیه استان ۱۸۸ واحد می باشد، از این تعداد ۱۱۳ واحد احداثی و ۷۵ واحد بصورت نیمه تمام و تکمیلی در مرکز شهرها با همکاری دستگاه های ذیربط به اتمام خواهد رسید. وی افزود در جهت تحقق این تفاهم نامه اعتبار اختصاص یافته به استان تاکنون ۱۸ درصد می باشد، در صورتی که پیشرفت کار در پروژه ها ۶۶ درصد است و بدلیل عدم به موقع اعتبار، کار به کُندی صورت می گیرد.
خانم پوربهی- مدیرکل بهزیستی استان از حمایت های انجمن خیرین و بنیاد مسکن قدردانی کرد و تصریح نمود: خانواده های دارای ۲ معلول به بالا بهزیستی، ۵۳۰ خانوار می باشند که از ابتدای نهضت مسکن برای این گونه خانواده ها با انعقاد تفاهم نامه ۵ دستگاه، شروع بکار شد و در حال حاضر ۳۸ واحد آن بطور همزمان در هفته دولت افتتاح خواهد شد. وی افزود: ۷۵ واحد دیگر در مرحله نازک کاری هستند و به محض تخصیص اعتبار لازم، مرحله پایانی آنها هم به اتمام خواهد رسید و به خانواده های تحت پوشش تحویل می گردد.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن، با گرامیداشت شهیدان رجائی و باهنر و قدردانی از تمامی دستگاه های دست اندرکار، اظهار داشت: اتفاق خوب و نادری در کشور انجام گرفت و همه نهادهای وابسته به حضرت امام و رهبری که در جهت خدمت رسانی به محرومین می باشند در یک تفاهم نامه، نتیجه ای حاصل شد که بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان پیش قدم شده و در جهت رفع مشکل مسکن خانوارهای دارای ۲ معلول به بالا بهزیستی، تفاهم نامه ای منعقد گردید که با همکارهای لازم، مسکن مناسب جهت این قشر، احداث نمایند. قشری که بدلیل مشکلات خاص، توانایی هیچ کاری را نداشته وعده ای بتوانند این خانواده ها را صاحب خانه نمایند باعث خوشنودی و خرسندی است. در پایان به خانواده دارای ۲ معلول بهزیستی هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید.

Print Friendly, PDF & Email