امسال در کشور ۴۰۰۰ خانه خیرساز به بهره برداری می رسد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس سلگی در حاشیه نشست مجمع عمومی……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس سلگی در حاشیه نشست مجمع عمومی انجمن خیرین مسکن ساز استان از مجموع احداث ۳۰ هزار واحد مسکونی در کشور توسط خیرین خبر داد و افزود: تا پایان سال جاری ۴ هزار خانه به بهره برداری می رسد. و اکنون دو هزار واحد ازمجموع این خانه ها در کشور آماده بهره برداری است.
وی در خصوص تأمین مسکن برای خانواده های دو معلول و بیشتر گفت: این برنامه با همکاری بنیاد مستضعفان، سازمان بهزیستی، بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی با محوریت انجمن خیرین مسکن ساز برای احداث واحدهای شهری و بنیاد مسکن برای واحدهای روستایی اجرا می شود.
مهندس سلگی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۸۰۰ واحد مسکونی شهری برای خانواده های دو معلول و بالاتر در کشور عملیاتی شده که از این تعداد ۸۰۰ تا ۹۰۰ واحد آن آماده بهره برداری است و برهمین اساس پیش بینی می شود تاپایان امسال شمار واحدهای شهری به بهره برداری رسیده برای خانواده های دارای دو معلول و بیشتر به ۱۳۰۰تا ۱۴۰۰واحد برسد. و در حوزه روستایی نیز از مجموع سه هزار و پانصد واحد در دست اجرا تا پایان سال جاری یکهزار واحد به بهره برداری می رسد.
وی گفت: براساس برنامه ریزی ها قرار بود احداث واحدهای مسکونی برای خانوارهای دارای دو معلول و بیشتر در چهار سال اجرا شود که با توجه به تامین منابع و امکانات، پیش بینی می شود این برنامه تا پایان سال ۹۶ و سه ساله به اتمام برسد. و تصریح نمود: وجود برخی مشکلات در سیستم بانکی برای پرداخت تسهیلات، تحقق نیافتن برخی معافیت های آب، برق و گاز و تأمین نشدن زمین را از جمله مشکلات این انجمن در زمینه ساخت مسکن در کشور عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email