آخرین خبرها

بازدید دکتر سالاری از مناطق زلزله زده دشتستان و دشتی

استاندار جدید بوشهر در اولین روز کاریش ازمناطق زلزله زده دشتستان و دشتی بازدید کرد…..

دکتر سالاری در اولین روز کاری خود به عنوان استاندار بوشهر به همراه رستمی معاون امورعمرانی، پرآور معاون سیاسی و امینتی، فرزانه مدیرکل بنیاد مسکن استان و دیگر همراهان از مناطق زلزله زده دشتستان و دشتی بازدید بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: استاندار ابتدا به شهر برازجان و روستاهای دهقائد و راهدار رفت و از نزدیک مشکلات زلزله زدگان را مورد بررسی قرار داد.

دکتر سالاری استاندار بوشهر در روستای راهدار، با تاکید بر سرعت در روند بازسازی منازل آسیب دیده دشتستان گفت: باید هر چه سریعتر مشکل مسکن مردم دشتستان حل شود، البته نباید این نکته را هم فراموش کرد که کیفیت را فدای سرعت کنیم.

وی با اشاره به ساخت منازل توسط بنیاد مسکن، افزود: این نهاد باید منازلی مقاوم در اختیار مردم قرار دهد تا در حوادث طبیعی آینده شاهد چنین صحنه های دلخراشی نباشیم.

در ادامه مدیر کل بنیاد مسکن استان بوشهر بیان داشت: با توجه به بررسی کارشناسان بنیادمسکن از منازل مسکونی در روستای راهدار، ۱۶۸ واحد نیاز به بازسازی مجدد دارند، همچنین ۱۳۶ واحد مسکونی نیز در این روستا باید تعمیر شوند.

ابراهیم فرزانه اضافه کرد: جهت اجرایی شدن هر چه بهتر عملیات ساخت و ساز در مناطق زلزله زده دشتستان، این شهرستان را به ۷ بخش تقسیم کردیم که هر قسمت توسط مسئولین ویژه کارگاه، ناظرین ساخت و ناظرین مظاعف که توسط بنیاد مسکن مشخص خواهد شد اداره می شوند.

وی از استاندار جدید بوشهر خواست در صورت امکان، تمامی منازل ساخته شده را بیمه کنند تا در حوادث طبیعی آینده، پشتوانه ای چون بیمه وجود داشته باشد که خسارات ایجاد شده را جبران نماید و استاندار از این پیشنهاد  استقبال نمودند.

در ادامه این سفر، استاندار، دشتستان را به قصد بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان دشتی، ترک نمود. وی ضمن دیدار از شهر شُنبه خاطرنشان کرد: مشکلات مناطق زلزله زده را پیگیری خواهیم کرد و معاونین استانداری به همراه دستگاه های ذیربط پیگیر موضوع زلزله زدگان خواهند بود که در کار بازسازی تسریع شود.

f2

Print Friendly, PDF & Email