آخرین خبرها

بازدید رئیس جمهور از مناطق زلزله زده دشتستان

رییس جمهور به منظور بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان دشتستان در راس هیاتی از اعضای دولت به استان بوشهر سفر کرد.

رییس جمهور به منظور بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان دشتستان در راس هیاتی از اعضای دولت به استان بوشهر سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: دراین سفر محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری، رحمانی فضلی وزیر کشور، آخوندی وزیر راه و شهرسازی، نهاوندیان رییس نهاد ریاست جمهوری، ترکان مشاور ارشد رییس جمهوری و آیت الله حسینی بوشهری نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری همراهی کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ابتدا در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر از مصدومان زلزله عیادت کرد.

دکتر حسن روحانی در بازدید از مناطق زلزله زده دشتستان، ضمن همدردی با مردم حادثه دیده  و ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب، در جمع مردم محله امیرآباد بیان داشتند: دولت به حول و قوه الهی برای همه مناطق آسیب دیده برنامه ریزی خواهد کرد. من به رئیس بنیادمسکن اعلام کردم که پرونده همه مناطق مسکونی آسیب دیده در مدت بیست روز، به طور کامل بررسی و مشکلاتی که پیش آمده باید برطرف شود. 

وی با تاکید براین که همه مردم در کنار شما هستند، تصریح کرد: گرچه خسارت زلزله سنگین نبوده ولی از دست دادن  چند نفر از هموطنان عزیزمان در این زمین لرزه، همه مردم را متأثر کرد .

رییس جمهور گفت: دولت برای کمک به زلزله زدگان دشتستان وام بلاعوض، تسهیلات  با سود چهار درصد بلند مدت ۱۵ ساله پرداخت خواهد شد همچنین به خانواده های جان باختگان این حادثه نیز کمک می شود. و بودجه لازم برای بازسازی تاسیسات و محل های عمومی در نظر گرفته شده و تخصیص می یابد.

روحانی اظهارداشت: از همه مسئولانی که در مراحل اولیه برای جست و جو، نجات ، امدادرسانی و اسکان موقت حادثه دیدگان کمک کردند و کسانی که از امروز به بعد برای بازسازی اقدام می کنند، تشکر می کنم

 وی گفت: براساس گزارش های مسوولان تاکنون هیچ حادثه و مشکل ناامنی در منطقه زلزله زده دشتستان گزارش نشده است. و تاکید کرد: با کمک شما مردم و عزم مسئولان و تصویب دولت همه مشکلات مناطق زلزله زده دشتستان برطرف می شود و دولت رسالت خود را در این زمینه انجام خواهد داد.

Print Friendly, PDF & Email