آخرین خبرها

بازسازی مناطق آسیب دیده بوشهر با مدیریت مردم و نظارت بنیاد مسکن

در بازسازی مناطق زلزله زده استان بوشهر از مشارکت مردم ، پتانسیل منطقه و عمده نیروی کار مردمی استفاده می شود

سرپرست بنیاد مسکن شهرستان دشتی گفت که در بازسازی مناطق زلزله زده استان بوشهر از مشارکت مردم ، پتانسیل منطقه و عمده نیروی کار مردمی استفاده می شود.

ˈسید اصغر صالحیˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در فاز اول بازسازی مناطق مشارکت مردمی کمرنگ بود و بنیاد مسکن با مشکلات زیادی برای اتمام بازسازی واحدها روبرو شد، بنابراین در فاز دوم مقرر شد به صورت مالک محور و با مدیریت مردم و نظارت بنیاد مسکن بازسازی انجام شود.

وی در مورد روند بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله در شهرستان دشتی گفت:بلافاصله نقشه های معماری و سازه ای برای این مناطق ترسیم شد و در حداقل زمان ممکن یعنی ۱۷ روز پس از وقوع زلزله ( ۲۰ فروردین ماه)فونداسیون ساختمان­ها طراحی شد.

سرپرست بنیاد مسکن شهرستان دشتی یادآور شد: در فاز اول، ساخت هزار و ۲۲۸ واحد در دستور کار قرار گرفت که این واحدها در ۱۵ روستا و شهر این شهرستان ساخته می شود.

وی خاطرنشان کرد : ۳۷۲ واحد در فاز دوم بازسازی ساخته و پیش بینی می شود این واحدها تا خرداد ۹۳ به بهره برداری برسد.

سرپرست بنیاد مسکن شهرستان دشتی در مورد تسهیلات ارایه شده برای بازسای این مناطق گفت: در فاز اول ساخت برای هر واحد ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد در نظر گرفته شد، ۵ میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض و دو میلیون تومان نیز بابت حصار کشی از طرف دولت به متقاضیان پرداخت شد.

وی افزود: مبلغ ۴ میلیون تومان نیز تحت عنوان ˈمعیشتی ˈ از طرف استانداری به منظور تکمیل واحدها به مردم پرداخت شده است.

سرپرست بنیاد مسکن شهرستان دشتی یادآور شد: با توجه به حجم بالای خسارت ها در زلزله شهرستان دشتی و ضرورت استفاده از توانمندی استانهای دیگر در بازسازی این مناطق، ستادی مرکب از نمایندگان دو استان بوشهر و فارس تشکیل شده است و کار بازسازی با مدیریت دو استان اجرایی می شود.

Print Friendly, PDF & Email