آخرین خبرها

بازسازی ۹۸ درصد واحدهای مسکونی زلزله دشتستان

از ۱۸۰۰ واحد مسکونی کامل خسارت دیده از زلزله دشتستان کار ساخت و بازسازی ۹۸ درصد آنها تکمیل و به پایان رسیده است……

 
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، دکتر زارع- فرماندار دشتستان در بازدید از مناطق زلزله زده دشتستان در جمع مردم روستای راهدار دشتستان گفت: یکی از مناطقی که بر اثر زلزله خسارت بالایی به منازل آن وارد شد روستای راهدار بود. که با همت دولت تدبیر و امید و مشارکت خوب مردم و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بازسازی مناطق زلزله شهرستان به نحو شایسته صورت گرفت.
دکترزارع تصریح کرد: از مجموع ۱۸۰۰ واحد مسکونی که در زلزله دشتستان کاملاً خسارت دیده بودند، کار ساخت و بازسازی ۹۸ درصد آنها تکمیل و به پایان رسیده است. و ۱۷۰۰ واحد مسکونی تعمیراتی نیز ۱۰۰ درصد آنها مورد بهره برداری قرار گرفته است. همچنین امور زیربنایی که بر اثر زلزله اعم از معابر، تاسیسات آب و شبکه های آبرسانی خسارت دیده بودند، بحمداله بازسازی آنها صورت گرفته است.
وی گفت: توجه به عمران و توسعه روستاها از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید دانست. و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تکمیل پروژه های نیمه تمام در شهرستان در اولویت برنامه ها می باشد.
زمین لرزه ای که با شدت ۷/۵ ریشتر در هفتم آذر سال ۱۲۹۲ در شهرستان دشتستان رخ داد ، هفت نفر کشته و تعداد زیادی از خانه های مردم و تاسیسات زیربنایی این منطقه آسیب دید که با سفر رئیس جمهوری وهیات دولت به استان بوشهر بازسازی مناطق زلزله زده این شهرستان در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفت.

IMG_5589 IMG_5604

Print Friendly, PDF & Email