آخرین خبرها

بنیادمسکن انقلاب اسلامی حامی طبقه ضعیف جامعه

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مدیرکل بنیاد مسکن استان بهمراه قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیادمسکن ومعاونین خود به مناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) وتأسیس بنیادمسکن در یک بازدید دوره ای با امام جمعه و فرمانداربطور جداگانه دیدار نمودند.
دیدار نخست با حجت الاسلام راستگو امام جمعه شهرستان اهرم انجام شد. در ابتدا حجت الاسلام رکنی قائم مقام نماینده ولی فقیه دربنیادمسکن استان ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و دهه حساب ۱۰۰امام (ره) گفت: خداوند را شاکرهستیم که کارکردن برای مردم محروم و خدمت رسانی در روستاها جز وظایف بنیاد مسکن است و این خود سعادتی برای کارکنان این نهاد محسوب می شود. خدمتگزاری برای مردم مستضعف جز عبادت نیک می باشد.
سپس مهندس فرزانه مدیرکل بنیادمسکن خلاصه ای از عملکرد وفعالیت انجام شده درشهرستان تنگستان را ارائه نمودند و از امام جمعه خواستند با رهنمودهای لازم همکاران و ایشان را راهنمائی نمایند.
حجت الاسلام راستگو، امام جمعه اهرم گفت: با شکل گرفتن نظام مقدس جمهوری اسلامی یکی از نهادهایی که به طبقه ضعیف وپائین دست کشور خدمات رسانی را آغاز کرد بنیاد مسکن بود. کارهای فنی ومهندسی یکی از کارهای ارزشمند می باشد و مردم آگاهی کامل از استحکام خانه سازی ندارند و از اینکه در روستاها و بعضی از شهرها این مهم توسط بنیاد مسکن انجام گرفته، کاری شایسته می باشد.
همچنین اجرای طرح های هادی در روستاهای کوچک و بزرگ باعث دلگرمی مردم شده است و در بعضی از روستاها بدلیل عدم اعتبار کافی کارانجام نگرفته واز بنیاد مسکن درخواست می کنم که پیگیر این گونه مسائل هم باشند.
دیدار دوم با فرماندار شهرستان تنگستان، معاون عمرانی و بخشدار انجام گرفت. در این نشست کاری ابتدا مهندس فرزانه مدیرکل بنیادمسکن استان به رئوس کلی برنامه های انجام گرفته در سال ۹۲ و برنامه های پیش بینی شده سال ۹۳ در معاونت های عمران روستایی ، مسکن شهری ، اموربازسازی و مسکن روستایی (مقاوم سازی) پرداختند IMG_5637

IMG_5643

IMG_5651

واز فرماندار خواستند در برنامه آتی و جلسات کمتیهبرنامه ریزی نسبت به پیگیری و اختصاص اعتبارات لازم در جهت اجرایی شدن طرح های نیمه تمام و جدید شهرستان تعامل بیشتری انجام شود.
سپس مهندس زارعی معاون عمران روستایی بنیادمسکن نسبت به برنامه های انجام گرفته درخصوص اجرای پروژه هایی از قبیل: احداث دیوارهای حفاظتی در بخش ساحلی تنگستان، مطالعات ۵ طرح هادی روستایی، صدور ۵۸۷ سند مالکیت اماکن روستایی، صدور۵۰۷ جلد پروانه ساختمانی در روستا و دریافت ۴ سند مالکیت زمین های روستایی از منابع طبیعی در سال ۹۲ عملیاتی شده است. در سال ۹۳ باتوجه به تخصیص اعتبارات مناسب به شهرستان تنگستان، بتوانیم کارهای مناسبی از جمله احداث پارک های محله ای، اجرای طرح هادی در روستاهایی که عملیات اجرایی کمتری در آنجا صورت گرفته انجام دهیم.
درادامه مهندس محسنی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن به تشریح عملکرد و فعالیت های انجام گرفته در شهرستان تنگستان پرداخت. نظارت عالیه بر ۲۳۲ واحد مسکن مهر در شهر اهرم،احداث دفترامام جمعه دلوار، اجرا و احداث ۶۰ واحد مسکونی در دلوار و کناربابایی تا پایان ۹۳، احداث ۷۵۰واحد مسکونی مهر بصورت خود مالکی که ۶۰۰واحد پایان کار صادر و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
در پایان ترک زاده فرماندار تنگستان ضمن خیرمقدم و تبریک بمناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) و تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که با گذشت زمان وظایف بیشتری بر پیکریه این نهاد مقدس محول گردید و نشان داد از عهده وظایف محوله به خوبی سربلند بیرون آمده است. این پشتکار و جدیت در خدمت رسانی به مردم، نشانه خدمات صادقانه در مردم روستاها می باشد.
فرماندار تنگستان افزود: در سال ۹۳کلیه روستاها آنالیز شوند و در انتخاب روستاهایی که کار کمتری انجام شده اعتبار جدید اختصاص یابد تا اعتدال و خدمت رسانی در روستاها یکسان شود. همچنین اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل سیل بند در روستاها و رسیدگی به ساخت وساز در روستا و شهر از دیگر مواردی بود که فرماندار خواستار پیگیری و هماهنگی های لازم از سوی بنیاد مسکن شدند.

Print Friendly, PDF & Email