بنیاد مسکن ۷۵۰ میلیارد تومان پروژه در بوشهر افتتاح کرد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از افتتاح طرح‌های عمران روستایی، ساخت مسکن، مقاوم‌سازی و واگذاری زمین مسکونی در شهرها و روستاهای استان در هفته دولت خبر داد و گفت: در مجموع طرح‌های بنیاد مسکن استان بوشهر با اعتبار ۷۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

علیرضا مقدم نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: ۹۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان قیر رایگان در سال ۱۴۰۰ به روستاهای استان بوشهر تخصیص داده شده است و همچنین از طریق اعتبار آلایندگی، در مجموع قریب بر یک میلیون و ۴۰۰ هزار متر مکعب قیر در روستاهای این استان صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: در سال جاری برابر با نصف چهار سال گذشته آسفالت روستایی صورت گرفته است.

مقدم عنوان کرد: در سال جاری به آمار ۹۹ درصد برخورداری روستائیان بالای ۲۰ خانوار استان به آسفالت روستایی رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: ایمن‌سازی روستاهای در معرض سیلاب در سال جاری مورد هدف‌گذاری قرار گرفته تا آسیب‌پذیری‌های حوادث کمتر شود.

مقدم تصریح کرد: ۱۸۶ روستا در استان بوشهر مورد تهدید حوادث سیلابی هستند که در سال جاری ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده و ۱۶ روستا عملیات اجرایی در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر تأکید کرد: در سیل اخیر نیز این روستاهایی که در معرض سیلاب بود قرار داشتند با اقدامات صورت گرفته از خطر مصون ماندند.

وی گفت: از ظرفیت شرکت ملی نفت در انجام پروژه‌ها استفاده شده که در سال ۱۴۰۰، ۶۴۰ میلیارد ریال اعتبار از محل مسؤولیت اجتماعی تخصیص یافته که دو برابر چهار سال گذشته می‌باشد.

این مقام مسؤول ابراز کرد: در قانون ساماندهی صدور اسناد شهری و روستایی در سال جاری ۶۴۲ فقره سند در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر صادر شده و در روستاها این رقم ۱۴۵۶ سند روستایی است.

مقدم توضیح داد: جابه‌جایی سندهای دفترچه‌ای به تک برگ به‌صورت رایگان انجام می‌شود که از مردم استان می‌خواهیم هر چه سریع‌تر با مراجعه این کار را انجام دهند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: تسهیلات خوبی به روستاییان اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: طبق تفاهم‌نامه‌ی بنیاد مسکن با بنیاد مستضعفان برای مناطق استان ۴۵۰ فقره علاوه بر وام و تسهیلات بانکی ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض، ۱۰ تن سیمان رایگان و ۲ تن میل‌گرد رایگان توزیع می‌کنیم.

این مقام مسئول افزود: در تفاهم‌نامه‌ی ۱۰ هزار بین بنیاد مسکن و بسیج سازندگی و کمیته امداد ۴۰۱ فقره تحت پوشش کمیته امداد ۴۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۶۰ کیسه سیمان رایگان پرداخت خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email