بوستان امید در ۳۴ روستای شهرستان گناوه اجرایی شد

رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی گناوه گفت: این بنیاد در یک سال اخیر، طرح بوستان امید را در ۳۴……

رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی گناوه گفت: این بنیاد در یک سال اخیر، طرح بوستان امید را در ۳۴ روستای این شهرستان با اعتبار ۳۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اجرایی کرده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس افرند- مدیر بنیاد مسکن شهرستان درگفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی بمناسبت دهه مبارک فجر گفت: این بوستان ها در ۱۶ روستا بهره برداری شده و۶ بوستان در مرحله تجهیز و مابقی در دست اجراست.
وی از عملکرد یک ساله این بنیاد در سه حوزه معاونت عمران روستایی، مسکن شهری و بازسازی و مسکن روستایی فعالیت دارد و در این حوزه ها موفق به اجرا و بهره برداری از پروژه های مختلف شده است. احداث و بهره برداری از ۶ زمین چمن مصنوعی ورزشی در روستاهای محمدی، جزیره جنوبی، پوزگاه، مال محمود، عباسی و چاه بَردی به میزان ۷ هزار و ۱۷۶ مترمربع با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در یک سال اخیر می باشد.
مهندس افرند از اجرای آسفالت با استفاده از قیر رایگان در ۱۰ روستای شهرستان به مساحت ۷۶ هزار و ۴۰۰ مترمربع و واگذاری ۳۷۰ فقره جلد سند به واحدهای مسکونی روستایی با مشارکت اداره ثبت اسناد واملاک از دیگر اقدام های این بنیاد بوده است. همچنین این بنیاد از ابتدای سال جاری تاکنون موفق به ارایه خدمات فنی صدور پروانه به تعداد ۷۳۵ فقره و سایر خدمات فنی و پاسخ استعلامات نیز به میزان ۷۸۰ فقره شده است.
مدیر بنیادمسکن شهرستان گناوه با بیان اینکه در حوزه معاونت بازسازی و مسکن روستایی نیز اقدام های خوبی صورت گرفته است، افزود: پرداخت ۲۴۶ فقره تسهیلات مسکن جهت احداث مسکن روستایی و شهرهای زیر۱۲ هزارنفر جمعیت برای هر واحد ۱۵۰ میلیون ریال و همچنین ۷ فقره دیگر نیز با سقف ۱۸۰ میلیون ریال از عمده خدمات ارایه شده در این حوزه است.
وی اظهارکرد: پرداخت ۳۳ فقره تسهیلات قرض الحسنه مسکن روستایی ، تسهیلات بازسازی مسکن روستایی به میزان ۱۰ فقره، ۵ فقره تسهیلات بازسازی مسکن شهری، ۱۰۰ فقره تسهیلات تعمیر مسکن روستایی و ۱۲ فقره بلاعوض به منظور تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن روستایی در یک سال اخیر انجام شده است.
افرند گفت: پرداخت ۵ فقره تسهیلات بلاعوض متقاضی کمیته امداد امام خمینی (ره) در بخش مسکن روستایی برای هر واحد ۱۰۰ میلیون ریال، ۷ فقره تسهیلات بلاعوض به مددجویان دو معلولی تحت پوشش بهزیستی برای تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن روستایی به میزان ۸۴۰ میلیون ریال نیز از دیگر عملکرد های این بنیاد است.

Print Friendly, PDF & Email