بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم سازی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از مقاوم سازی ۱۰ هزار و ۹۷۴ واحد مسکن روستایی استان خبر داد و گفت: در اجرای طرح مقاوم سازی مسکن روستایی ضمن پرداخت تسهیلات کم‌بهره بانکی، کمک‌های بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) پرداخت شده است.

حمید حیدری‌بریدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه بنیاد مسکن در عرصه‌های مختلف اجرای پروژه‌های عمرانی نقش مهمی دارد اظهار داشت: در این راستا در ساخت مسکن شهری و روستایی نقش و ماموریت مهمی دارد که در این زمینه در شهرها و روستاها واحد مسکونی ویژه افراد کم‌بضاعت ساخته و تحویل شده است.

وی از ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی ویژه اقشار کم‌درآمد در شهرهای استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای اجرای این طرح‌ها در ۷ سال گذشته ۹۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح هادی روستایی خاطرنشان کرد: در ۷ سال گذشته یک‌هزار۷۲۸ طرح هادی روستایی با سرمایه‌گذاری ۳۴۸.۵ میلیارد تومان در استان بوشهر اجرا شده است.

حیدری‌بریدی از ساخت زمین ورزشی در روستاهای این استان خبر داد و تصریح کرد: در ۷ سال اخیر ۱۶۹ زمین چمن مصنوعی، ۲۶۲ بوستان روستایی و ۲۰۰ زمین والبیال روستایی ساخته و تحویل شده است.

وی، ایمن سازی روستاها را در مقابل حوادث طبیعی و غیرمترقبه یکی دیگر از برنامه‌ها دانست و افزود: ۷ روستای استان بوشهر در برابر سیل و حوادث غیرمترقبه با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال ایمن‌سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی خبر داد و خاطرنشان کرد:برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی در برابر حوادث ضمن پرداخت وام بانکی کم بهره و مبلغی نیز نیزبه صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.

حیدری‌بریدی با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۶ باید ۷۵ درصد واحدهای مسکن روستایی استان مقاوم‌سازی شود، افزود: از ۷۵ هزار و ۵۰۰ واحد روستایی استان بوشهر تاکنون ۵۶درصد آن معادل ۴۲ هزار مسکن بازسازی و مقاوم سازی شده است.

وی، با بیان اینکه در ۷ سال گذشته به صورت متوسط ۲۵۰۰ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر۲۵ هزار نفر جمعیت بهسازی و مقاوم سازی شده است خاطر نشان کرد: در این مدت عملیات مقاوم سازی ۱۰ هزار مسکن روستایی تکمیل شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از پرداخت وام ۴۰ میلیون تومانی کم بهره برای مقاوم سازی مسکن روستایی خبر داد و بیان کرد: در مقاوم سازی مسکن روستایی برای هر واحد ضمن پرداخت ۴۰ میلیون وام کم‌بهره، ۸ میلیون تومان هم کمک‌های بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) پرداخت شده است.

حیدری‌بریدی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های روستایی در عرصه عمران و آبادانی روستاها از قیر رایگان خبر داد و تصریح کرد: در ۷ سال گذشته معادل ۶۶.۱ میلیارد تومان قیر رایگان برای اجرای طرح‌های عمرانی در روستاهای استان بوشهر پرداخت شده است.

وی، سرانه پارک و فضای سبز در روستاهای استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: سرانه فضای سبز و پارک روستاهای استان بوشهر در ۷ سال گذشته با اجرای طرح‌های مختلف از ۱۹ صدم مترمربع به ۱.۸۷ مترمربع افزایش یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به وضعیت سرانه فضای ورزشی روستاهای استان خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های یاد شده سرانه فضای ورزشی در روستاهای استان بوشهر ۱۵۷ درصد رشد کرد و از ۳۴ درصد به ۵۰ درصد رسید.

حیدری‌بریدی از اجرای طرح جامع ملی مسکن در استان خبر داد و گفت: سهمیه استان بوشهر در اجرای این طرح یک‌هزار واحد مسکونی است که تاکنون عملیات ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی آن آغاز شده است.

Print Friendly, PDF & Email