بیش از ۳۵ هزار خانه استان بوشهر مقاوم شد

از آغاز اجرای طرح مقاوم سازی خانه های روستایی در ۱۳۸۴ تاکنون ۳۵هزار و ۴۹۷ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت این استان مقاوم سازی شده است……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر حیدری، به مناسبت ۲۱ فروردین سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت وگو با ایرنا افزود: از مجموع ۷۴هزار و ۲۳۴ واحد مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان، تاکنون معادل ۴۷ درصد با پرداخت تسهیلات، مقاوم سازی شده و ۳۸ هزار و ۷۳۷ واحد مسکونی معادل ۵۳ درصد خانه های روستایی در ۸۲۸ روستا نیاز به مقاوم سازی دارند.
وی اضافه کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده ۷۰ درصد این واحدها باید تا سال ۱۴۰۶ مقاوم سازی شود.
حیدری اظهار کرد: در سال گذشته از سهمیه ۲هزار و ۵۰۰ واحدی استان بوشهر برای مقاوم سازی خانه های روستایی، پرونده یکهزار و ۴۲۶ واحد به بانک ها ابلاغ شده است.
وی در باره آسفالت معابر روستایی استان بوشهر گفت: پارسال با جذب ۱۱۴میلیارد ریال اعتبار ملی ۷۰ کیلومتر از معابر روستایی استان بوشهر با سهیمه قیر رایگان آسفالت شد.
حیدری یادآور شد: از سال ۱۳۹۳ تاکنون با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ۲۰۰ کیلومتر از معابر روستایی استان بوشهر آسفالت شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر افزود: عملکرد مثبت این اداره کل منجر به جذب ۱.۵برابری سهمیه قیر رایگان شد.
حیدری در باره بوستان های امید اظهارکرد: ۷۰ درصد روستاهای استان بوشهر دارای بوستان های امید است که این استان در این بخش جزو استان های پیشتاز کشور است.
وی گفت: پارسال ۲۶۰ بوستان امید به مساحت ۵۰۰ هزار مترمربع در استان بوشهر اجرا شد که ۵۰ درصد آن تکمیل و مابقی امسال افتتاح می‌ شود.
حیدری بیان کرد: سرانه فضای سبز روستاهای استان بوشهر از ۲ دهم درصد با اجرای بوستاهای امید روستایی به سه مترمربع افزایش یافت.
وی در مورد زمین های چمن مصنوعی گفت: ۱۵۰ زمین چمن مصنوعی با ۲۸۵میلیارد ریال اعتبار در همه روستاهای بالای ۳۰۰ نفر جمعیت استان بوشهر احداث شده است.
حیدری با اشاره به عملکرد بنیاد مسکن استان بوشهر درحوزه عمران روستایی گفت: رتبه این استان از ۲۸ کشور در سال ۱۳۹۳ با ۲۲ پله صعود در بخش های مختلف فنی و اعتباری امروز رتبه ۶ کشور ارتقا یافته است.
وی در باره اعتبارات بنیاد مسکن استان بوشهر اظهار کرد: پارسال ۸۳۶ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات نفت، استانی و ملی موافقت نامه مبادله شد که این میزان ۲.۵برابر اعتبار سال ۱۳۹۵ است.
حیدری در زمینه محرومیت ‌زدایی روستاهای جنوب استان بوشهر گفت: با تلاش نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از وزارت نفت در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفت که با این اعتبار ۵۵ طرح محرومیت‌زدایی در روستاهای جنوب استان بوشهر اجرا و بسیاری از آنها افتتاح شد.

Bottom of Form

 

Print Friendly, PDF & Email