تبدیل ۱۲ روستای استان بوشهر به روستاهای گردشگری

روستاهای انتخاب شده در سطح استان دارای جاذبه های طبیعی، تاریخی و مذهبی می باشند و ……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان در حاشیه بازدید از پروژه های شهرستان گناوه از تبدیل ۱۲ روستای استان به روستاهای گردشگری خبر داد.
مهندس زارعی گفت: این روستاها دارای جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و یا مذهبی می باشند که باتوجه به اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، در حال حاضر ۱۲ روستای هدف گردشگری در استان بوشهر شناسایی شده اند. و در حال حاضر عملیات اجرایی در روستای نی نیزک دشتستان که به دلیل مجاورت با امامزاده ابراهیم(شاهزاده ابراهیم) مورد استقبال گردشگران قرار داشت، با اعتبار ۵ میلیارد ریال به اتمام رسیده است.
وی افزود: عملیات اجرایی جهت روستای حصار دیلم نیز که به دلیل وجود قلعه ای قدیمی مورد توجه گردشگران قرار دارد، به زودی صورت می گیرد. همچنین دو روستای جزیره شمالی و جنوبی نیز از شهرستان گناوه نیز به زودی به روستاهای گردشگری تبدیل خواهند شد.
وی خاطر نشان کرد: اسامی مابقی روستاهای گردشگری نیز به زودی و با مطالعات انجام شده از طریق میراث فرهنگی و گردشگری، به بنیاد مسکن استان بوشهر ارائه خواهد شد. در این روستاها، علاوه بر بهسازی معابر، احداث پارک های محله ای، مکان های گردشگری، مراکز تجاری نیز احداث می گردد تا اهالی آن روستا به فروش محصولات خود به گردشگران در این مراکز تجاری اقدام نمایند.
مهندس زارعی اظهار کرد: هزینه تبدیل هر روستا به روستای گردشگری حدود ۵ الی ۷ میلیارد ریال می باشد که همزمان با تخصیص اعتبارات بیشتر، اقدامات اجرایی سایر روستاها نیز انجام می گیرد.

200

100

300

Print Friendly, PDF & Email