آخرین خبرها

تمام روستاهای استان بوشهر تحت پوشش طرح پسماند روستایی قرار می‌گیرند

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری بوشهر گفت: امسال تمام روستاها و آبادی‌های استان بوشهر تحت پوشش طرح پسماند روستایی قرار خواهند گرفت……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، عالی‌نژاد- مدیرکل امور روستایی استانداری در حاشیه همایش توسعه روستایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تحقق سیاست‌های دولت مبنی بر ایجاد نشاط و شادابی در کشور، با تدابیر استاندار بوشهر، طرح‌های ویژه‌ روستایی شامل: بوستان امید، زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال و پسماند روستایی در سطح استان اجرایی خواهد شد.
وی با اشاره به طرح‌های بوستان امید، طرح ۵۰۰ و پسماند روستایی تصریح کرد: اجرای طرح بوستان امید، در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و ۲۰ تا ۱۰۰ نفرجمعیت به تعداد ۶۱۳ روستا بر اساس شاخص‌های تعریف‌ شده، تجهیزات مختلف پارک، وسائل بازی و … ایجاد می‌شود. و با بیان اینکه روستاهای یک هزار نفر جمعیت از وجود پارک با ۲ هزار مترمربع وسعت بهره‌مند خواهند شد، افزود: از بدو پیروزی انقلاب تاکنون ۲۵ پارک روستایی در استان بوشهر داشته ایم که با اجرای طرح بوستان امید، با رشد ۱۵ برابری به ۳۸۱ پارک ارتقا خواهد یافت و برای اجرای این طرح ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز خواهد بود.
عالی‌نژاد- با اشاره به اجرای طرح ۵۰۰ در استان اظهار داشت: در سال گذشته با تدابیر استاندار در شهرهای بالای یک هزار نفر جمعیت این طرح آغاز شد که توسط بنیاد مسکن با حمایت دهیاران، ۶۰ زمین چمن مصنوعی در روستاها ایجاد شد. و امسال در روستاهای بالای ۵۰۰ نفر جمعیت ۷۵ زمین چمن مصنوعی ایجاد خواهیم کرد که برای اجرای این طرح ۱۴۰ میلیاررد ریال تخصیص یافته است. و تعداد زمین‌های چمن مصنوعی در روستاها به ۱۳۵ زمین خواهد رسید.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری بوشهر با اشاره به طرح پسماند روستایی نیز گفت: امسال تمام روستاها و آبادی‌های استان تحت پوشش طرح پسماند روستایی قرار خواهند گرفت و برای اجرای این طرح ۵۱ خودرو پیش‌بینی می‌شود.
عالی‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸۰ دستگاه خودرو ویژه، حمل زباله در روستاهای استان را انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: در همین راستا ۱۶ سایت انتقال موقت پسماند، ۱۱ محله دفن دائم نیز در نظر گرفته‌ شده و برای اجرای کل طرح ۹۵میلیارد ریال اعتبار اختصاص‌ یافته است.

IMG_7782

Print Friendly, PDF & Email