دو هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده دشتی احداث شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر حمید حیدری سرپرست بنیاد مسکن استان در جلسه هم اندیشی بخش شنبه و طسوج با حضور استاندار……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر حمید حیدری سرپرست بنیاد مسکن استان در جلسه هم اندیشی بخش شُنبه و طسوج طی گزارشی از عملکرد بنیاد مسکن استان در حضور استاندار و معاونین استانداری، فرماندار و دیگر مسئولین استان و شهرستان دشتی اظهار داشت: بعد از زلزله دلخراش بیستم فرودین ماه سال گذشته تاکنون کارهای خوبی در مناطق زلزله اتفاق افتاده است. وی افزود: در فاز اول هزار و۶۰۰ واحد مسکونی در دستور کار بوده که ۲۲۰ میلیون ریال به صورت تسهیلات، ۵۰ میلیون ریال بلاعوض و۱۵ میلیون ریال نیز بلاعوض معیشت بوده است.
حیدری ادامه داد: این واحدها در ۲۱ روستا و شهر شُنبه احداث شده که بالغ بر ۳۴ میلیارد ۷۰۰میلیون تومان هزینه شده است و ۴۹۵ میلیارد ریال نیز از استانداری برای هزار و ۲۳۸ نفر تسهیلات ۴۰ میلیون ریالی پرداخت کرده است.وی بیان کرد: در فاز دوم نیز با توجه به مراجعات مردم ۳۷۶ واحد دیگر با اعتبار ۸۲ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت .
حیدری ادامه داد: همچنین در این مرحله ۱۸۸ میلیارد ریال بصورت بلاعوض پرداخت شد که هم اکنون ۱۲۷ واحد مسکونی به اتمام رسیده و مابقی نیز در حال اجرا است.
وی در خصوص طرحهای هادی در مناطق زلزله زده نیز گفت: اجرای طرح هادی در ۶ روستا و شهر شُنبه انجام شد که در شهر شُنبه ۳۶ هزار متر مربع آسفالت صورت گرفت و تحول خوبی ایجاد شد.
سرپرست بنیاد مسکن استان بیان کرد: جمعا در ۶ روستا و شهر شُنبه ۸۴ هزار متر مربع طرح هادی با اعتبار ۶۸ میلیارد ریال انجام شد که این رقم در کشور بی نظیر بوده است.
وی همچنین از بازسازی ۱۵ مسجد، حسینیه با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: در کمیته برنامه ریزی امسال با عنایت ویژه فرماندار شهرستان دشتی ۴۲ میلیارد ریال برای اجرای طرحهای هادی اختصاص یافت که تاکنون تعدادی از آنها به بهره برداری رسیده است.

am1k2aptjstgvjio527c

100

xwy7fe0jh7lghdath0xg

Print Friendly, PDF & Email