دو پروژه عمرانی و فرهنگی در شهرستان دیر به بهره برداری رسید

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، یادمان ۸ شهید و جاده ورودی روستای سرمستان در آیینی با حضور مسوولان محلی، افتتاح گردید……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر در ششمین روز از هفته دولت، پروژه طرح هادی و یادمان ۸ شهید روستای سرمستان با حضور دکتر احمدی – نماینده مردم شهرستان های کنگان و دیر در مجلس شورای اسلامی، اعتماد- فرماندار دیر و معاونین ایشان، ، امام جمعه شهر آبدان، بخشدار، دبیر ستاد بزرگداشت هفته دولت، مهندس صداقت- مدیر بنیاد مسکن شهرستان و مسئولین محلی روستا به بهره برداری رسید.
فرمانداردیردر این مراسم بیان کرد: درهفته دولت، امسال ۲۳ پروژه با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال در شهرستان دیر بهره برداری یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود. و پروژه های نیمه تمام که سال ها برجای مانده بود به بهره برداری رسید و بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران نیز پرداخت شده است. وی ادامه داد: طرح های برق رسانی، گازرسانی، راه روستایی و بندری، عمران شهری و روستایی از پروژه های افتتاحی و اجرایی در هفته دولت می باشند.

در حاشیه این مراسم، مهندس صداقت اظهار داشت: این پروژه به صورت دو بانده به طول ۷۵۰ متر و عرض هفت متر با ۶۵۰۰ متر مربع محوطه سازی احداث شده است. و برای احداث این دو پروژه از اعتبارات ملی، دو درصد نفت و تبصره ۲۲ ( دو میلیارد ودویست میلیون ریال ) هزینه شده است شده است. وی با اشاره به احداث یادمان ۸ شهید این روستا گفت: این یادمان که امروز شاهد افتتاح آن هستیم، به پاس احترام به مقام شامخ همه شهیدان به ویژه هشت شهید این روستا ساخته شده و امروز عزت، اقتدار، امنیت، آزادی و استقلال ماه مرهون جانبازی های این عزیزان است.
بندردیر در فاصله ۱۸۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.

203 8 (8)

203 8 (7)

Print Friendly, PDF & Email