دیدار سرپرست بنیاد مسکن با فرماندار و نماینده ولی فقیه و امام جمعه برازجان

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان در چهارمین روز از دهه حساب ۱۰۰ امام(ره) حیدری – سرپرست بنیاد مسکن……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان در چهارمین روز از دهه حساب ۱۰۰ امام(ره) حیدری – سرپرست بنیاد مسکن، مهندس زارعی- معاون عمران روستایی، مهندس عبدالهی- معاون بازسازی، رضایی- سرپرست حوزه معاونت پشتیبانی و مهندس نوروزپور- مدیر بنیاد مسکن شهرستان به طور جداگانه با دکتر زارع- فرماندار دشتستان و نماینده ولی فقیه در برازجان دیدار نمودند.

در ابتدا حیدری، گزارشی از عملکرد و فعالیت های بنیاد مسکن در خصوص پروژه های عمران روستایی، مسکن شهری، اعتبارات سفر رهبری، تفاهمنامه دو جانبه با سازمان بهزیستی، کمیته امداد و سازمان جهاد کشاورزی مطالبی را بیان نمودند. همچنین از احداث ۸۷۱ مسکن جهت افراد کم درآمد با واگذاری زمین رایگان از سوی بنیاد مسکن، پرداخت تسهیلات کم بهره، کمک بلاعوض کمک خیرین و آورده مردمی با همکاری انجمن خیرین مسکن استان به متقاضیان واجد شرایط واگذار شده است. و هدف بنیاد مسکن، ایجاد خدمت به مردم مستضعف در سطح استان، بخصوص روستاییان و محرومین می باشد و فلسفه وجودی بنیاد مسکن چیزی، جز این نمی باشد.

وی افزود: سال قبل درحوزه مسکن روستایی طبق سهمیه اعلام شده احداث ۲۵۰۰ واحد در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت با نظارت  ناظرین آموزش دیده از سوی بنیاد مسکن آغاز شد که تاکنون  تعداد ۱۸۷۰ واحد از آنها به اتمام رسیده است.

همچنین از احداث ۷۸ زمین چمن های مصنوعی و با استفاده از سهمیه قیر رایگان از سوی دولت تدبیرو امید توانسته ایم ۲۰۰ کیلومتر آسفالت رایگان در معابر روستایی را عملیاتی نمائیم.

وی گفت: بنیاد مسکن از لحاظ اعتبارات عمرانی پیشرفت زیادی داشته و با اجرای ۶۵۵ پروژه در سطح استان ۷۰۰ میلیارد ریال در سال گذشته رتبه نخست را کسب نموده است.

نماینده ولی فقیه، بنیاد مسکن را در انجام امور محوله با اجرای طرح های هادی، بازسازی زلزله دشتستان، آسفالت معابر روستایی و احداث واحدهای مسکونی برای افراد کم درآمد در مقایسه با دیگر دستگاه های اجرایی موفق خواند و ابراز رضایت نمود. و افزود: این اقدامات باعث تثبیت مرد م در روستاها شده است و این کارها باید ادامه یابد.

در دیدار با دکتر زارع- فرماندار، از خدمات شایسته و فعالیت های بنیاد مسکن در بخش های مختلف تقدیرو تشکر نمود، و با اشاره به بازسازی واحدهای آسیب دیده از زلزله دشتستان، مسئولین کشوری و استانی در بنیاد مسکن عملکرد مطلوبی از خود نشان داد و این کار بزرگ، رضایت مردم و مسئولین کشوری را در پی داشت. بطوری که می توان این بازسازی را بعنوان یک الگوی مناسب در کشور نام برد. وی از صدور بموقع سندهای اماکن روستایی و شهری، احداث زمین چمن مصنوعی در روستاها که نشاط و شادابی را در بین جوانان روستا بوجود آورده است، همچنین اتمام بموقع دیگر پروژه ها و بهره برداری از آنها در دهه فجر، از دیگر فعالیت های خوب بنیاد مسکن نام برد.

IMG_9297

IMG_9300

IMG_9291

Print Friendly, PDF & Email