Breaking News

رایزنی های بنیاد مسکن استان بوشهر با بانکها جهت تسریع در پرداخت تسهیلات مسکن به مردم+تصاویر

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ از محل مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر یکهزار و ۸۰۰ واحد مسکونی روستایی در این استان در قالب طرح بهسازی و مقاوم سازی مسکن احداث می‌شود، که در این راستا مدیرکل و معاونین بازسازی و مسکن شهری بنیاد مسکن استان نشست های جداگانه ای را با بانکهای عامل جهت تسریع در پرداخت تسهیلات مسکن به مردم و روانسازی و تسهیل‌گری اخذ ضمانت از متقاضیان برگزار کردند تا به احداث واحدهای مسکونی در سطح استان بوشهر شتاب داده شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر در خصوص رایزنی های صورت گرفته با روسای بانک‌های سپه، تجارت، ملت، رفاه و مسکن بیان کرد: در این نشستها مقرر شد بانک‌های عامل طی ۲ ماه آینده نسبت به انعقاد قرار داد برای مابقی واحدهای مسکونی سهمیه استان اقدام کنند.

حمید حیدری بریدی با بیان اینکه تامین مسکن برای اقشار ضعیف و محروم جامعه از مهمترین نیازها و از اولویت‌های اصلی دولت است، گفت: بانک‌های عامل متعهد شدند در خصوص مشکلات فراروی متقاضیان در خصوص تامین ضمانت‌ نیز همکاری لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر ۷۴هزار و ۱۱ واحد مسکونی روستایی دراستان بوشهر وجود دارد که از این تعداد تاکنون ۴۰ هزار و ۸۴۹ واحد معادل ۵۷ درصد مقاوم سازی و بهسازی شده اند.

وی یادآورشد: هنوز ۳۳هزار و ۱۶۲ واحد مسکونی روستایی در استان بوشهر مقاوم سازی نشده که انتظار می‌رود با آغاز نهضت جهش تولید مسکن و همکاری مستمر بانک‌های عامل کار مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی در این استان هرچه زودتر به سرانجام برسد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در زمان حاضر ۴۳۴ واحد مسکونی پروژه اقدام ملی مسکن با ۲۲۷ میلیارد تومان اعتبار در مساحت ۴۵هزار و ۱۷۱ مترمربع در پنج شهر این استان در دست اجرا است.

وی بیان کرد: این پروژه‌ها شامل ۱۴۴ واحدی شهر خورموج (در قالب ۲ فاز ۸۴ و ۶۰ واحدی)، ۱۶۲ واحدی دیلم، ۸۰ واحدی شهر بنک از توابع شهرستان کنگان، ۴۰ واحدی دیر و هشت واحدی اهرم است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به همکاری های گسترده و موثر بانکهای عامل استان طی سالهای اخیر با این اداره کل در اجرای پروژه های مهم مسکونی در سطح استان، تصریح کرد: انتظار می‌رود اکنون که دولت بر جهش تولید مسکن تاکید دارد، در سایه همکاری های موثر و گسترده میان این نهاد و بانک‌ها بخش مسکن در استان بوشهر شتاب بیشتری به خود بگیرد.

Print Friendly, PDF & Email