ساخت ۴۵۰ واحد مسکونی ویژه محرومان استان بوشهر اجرایی شد

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد مستضعفین در ساخت مسکن ویژه محرومان، گفت: در استان بوشهر عملیات اجرایی ۴۵۰ واحد آغاز شد که پیشرفت فیزیکی‌ آنها بالای ۵۷ درصد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ علیرضا مقدم در حاشیه بررسی روند اجرا طرح‌های ساخت مسکن در نقاط محروم و کم برخوردار با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک بنیاد مسکن با بنیاد مستضعفان در زمینه احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برای قشرهای محروم در نقاط مختلف کشور اظهار داشت: سهم استان بوشهر از این تفاهم‌نامه ۴۵۰ واحد مسکونی است که تاکنون ۵۴۰ پرونده در این زمینه تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۹۷ پرونده به بانک‌ها معرفی شده است، تصریح کرد: بیش از ۲۲۰ پرونده‌ دیگر در حال انعقاد قرارداد با بانک‌ها است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی یاد شده را بالای ۵۷ درصد دانست و گفت: تاکنون برای تسریع در روند ساخت این واحدهای مسکونی ۷ میلیارد تومان بلاعوض به جامعه هدف پرداخت شده است.

مقدم با بیان اینکه برای احداث این واحدها برای هر طرح ۲۰۰ میلیون تومان وام با بهره ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله پرداخت می‌شود، افزود: در این راستا برای هر واحد مسکونی ضمن پرداخت ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض، مصالح ساختمانی از جمله میلگرد و سیمان به صورت رایگان تأمین می‌شود.

وی اضافه کرد: تاکنون عملیات پی‌کنی و ایجاد فونداسیون ۴۵۰ واحد انجام شده و ۴۱۱ واحد مسکونی دارای ۵۷ درصد پیشرفت فیزیکی است.

Print Friendly, PDF & Email