ساخت ۵۱۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در بوشهر/ حساب ۱۰۰ امام (ره) تقویت شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ جانشین مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: تا سال گذشته ۵۱۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در سطح استان بوشهر مسکن در شهرها واگذار و در کنار آن هزار و ۳۶۰ مسکن ویژه اقشار کم درآمد ساخته و تحویل شد.

حجت الاسلام محمود پارمان در نشست با امام جمعه اهرم گفت: امام خمینی (ره) در یک فرمان تاریخی دستور به تأسیس بنیاد مسکن و حسابی به نام حساب ۱۰۰ امام به عنوان اولین نهاد کمک به محرومین داد و که هدف اصلی آن قبل از هر چیز ساخت مسکن برای محرومان و مستضعفان بود، اما در سال‌های بعد خدمات دیگری در شهر و روستا به بنیاد مسکن محول گردید.

وی افزود: نگاه بلند امام‌خمینی (ره) در راه‌اندازی حساب ۱۰۰ امام، همه جانبه و حمایتی بود، اما با این حال رسالت حساب ۱۰۰ امام (ره) آنچنان معرفی نگردیده و از ظرفیت‌های آن استفاده نشده است.

وی ادامه داد: حس دین نظام نسبت به محرومین مسئولیت متولیان را سخت‌تر می‌کند، اما محدودیت حساب ۱۰۰ و عدم شناخت مردم و بخصوص خیرین نسبت به آن منجر به کم بودن حجم منابع در این حوزه شده است.

حجت الاسلام پارمان اضافه کرد: با تقویت حساب ۱۰۰ امام (ره) می‌توان در ساخت مسکن محرومان بهترین عملکرد را داشته باشیم و معرفی رسالت و هدف حساب ۱۰۰ امام (ره) از طریق تریبون داران، رسانه‌ها، فعالان اجتماعی و اقتصادی، فضای مجازی و صدا و سیما بسیار ضرورت دارد.

جانشین مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه خیرین و معتمدین مناطق برای تقویت حساب ۱۰۰ امام (ره) بنیاد مسکن پای کار بیایند، تصریح کرد: به واسطه این اعتماد می‌توان کمک‌های بیشتری برای ساخت مسکن محرومان جذب کرد و اقدامات جدی برای تأمین مسکن محرومین در استان برداشته شود.

مدیر حساب ۱۰۰ امام (ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر نیز گفت: خیرین این استان در راستای کمک به خانه دار شدن محرومان سال گذشته چهار میلیارد ریال به این حساب کمک کردند.

احمد رضا رستمیان اظهار داشت: حساب ۱۰۰ امام (ره) را که توسط امام خمینی (ره) و به نام ایشان در تمام شعب بانک ملی افتتاح شده است، گامی در جهت هدایت انگیزه‌های معنوی و خیرخواهانه مردم در کمک به تأمین مسکن برای محرومین و مستضعفین است.

وی اضافه کرد: مشارکت و کمک‌های مردمی به حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) تاکنون موجب خدمات و برکات فراوانی در محرومیت‌زدایی بوده که برجسته‌ترین آن ساخت مسکن برای محرومان جامعه بوده است.

مدیر حساب ۱۰۰ امام (ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: تلاش می‌شود برای ساخت مسکن محرومان از ظرفیت خیرین و محل مسئولیت‌های اجتماعی و کمیته امداد و دیگر نهادها استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: امید و دلگرمی بیشتر مستضعفین به حساب ۱۰۰ امام (ره) است که علاوه بر این حساب، از ظرفیت خیرین برای بازسازی و ساخت خانه‌های محرومین استفاده می‌شود.

رستمیان اضافه کرد: از سوی خیرین این استان در راستای کمک به خانه دار شدن محرومان سال گذشته چهار میلیارد ریال به این حساب کمک کردند.

وی افزود: براساس مبالغی که خیرین به حساب ۱۰۰ امام (ره) واریز می‌کنند تسهیلات بلاعوض به جامعه هدف که همان نیازمندان و محرومان هستند، پرداخت می‌شود.

مدیر حساب ۱۰۰ امام (ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: به ازای هر واحد مسکونی ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض از طرف حساب ۱۰۰ امام (ره) برای تکمیل، تعمیر و ساخت مسکن محرومان پرداخت می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email