ساخت ۹۲ مسکن ویژه خانواده معلولان استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ معاون عمرانی بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: از ۱۳۴ واحد مسکن روستایی ویژه خانواده‌های با ۲ فرد معلول تاکنون ۹۲ واحد آن ساخته و تحویل شده است.

غلامرضا زارعی در نشست خبری با بیان اینکه در هفته دولت ۱۵۴ پروژه در روستاهای استان با اعتبار ۲۱.۹ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد اظهار داشت: در راستای اجرای طرح بهسازی و اقدام ملی مسکن ۴۸۰۰ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای استان بوشهر ساخته می‌شود.

وی، از ابلاغ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای عمران روستاها خبر داد و بیان کرد: این اعتبار برای پیشگیری از سیل و اجرای طرح‌های سیل‌بند و محافظت روستاهای در مسیر سیل هزینه می‌شود.

معاون عمرانی بنیاد مسکن استان بوشهر از توزیع قیر رایگان برای عمران و آبادانی روستاها خبر داد و بیان کرد: برای بهسازی معابر روستایی سهم قیر رایگان استان بوشهر به میزان پنج میلیارد تومان بود که با تلاش صورت گرفته به ۳۵ میلیارد تومان افزایش یافت.

زارعی با بیان اینکه همین میزان اعتبار دهیاری‌ها برای آسفالت معابر روستایی تخصیص می‌‌دهند گفت: سهمیه قیر رایگان استان بوشهر نسبت به سهمیه ابلاغی ۷ برابر شد و این در حالی است که با مشارکت دهیاری‌ها به ۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی، با اشاره به اینکه با این میزان قیر رایگان ۲۳۰ کیلومتر معابر روستایی آسفالت می‌شود گفت: اجرای طرح‌های هادی تنها آسفالت معابر روستایی نیست بلکه سرفصل‌های توسعه پارک‌ها و زمین‌های ورزشی در روستاها مد نظر است.

معاون عمرانی بنیاد مسکن استان بوشهر از ساخت ۳۰۰ بوستان و ۱۷۰ زمین ورزشی در روستاهای استان بوشهر خبر داد و افزود: کانال کشی، ایجاد سیل‌بند، پل، معابر روستایی و دیگر پروژه‌ها در روستاها در دستورکار قرار دارد.

زارعی، از ساخت منازل ویژه خانواده‌های دو معلول به بالا خبر داد و خاطرنشان کرد: از ۱۳۴ واحد مسکن روستایی استان بوشهر ویژه خانواده‌های با ۲ فرد معلول به بالا تاکنون ۹۲ واحد آن ساخته و تحویل شده است.

وی افزود: این واحدهای مسکونی طبق تفاهم‌نامه منعقد شده با همکاری سازمان بهزیستی و با کمک‌های بلاعوض و پرداخت تسهیلات کم بهره با زیربنای ۵۰ مترمربع ساخته شده است.

Print Friendly, PDF & Email