آخرین خبرها

سومین جلسه ستاد شورای اقامه نماز اداره کل بنیاد مسکن بوشهر برگزار شد

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ در این نشست قائم مقام نماینده ولی فقیه و دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر در ابتدا با قرائت آیه ۵۶ سوره احزاب گفت: در این آیه بخوبی اشاره شده که خداوند و فرشتگانش بر پیامبر درود مى فرستند، اى کسانى که ایمان آورده اید بر او درود فرستید و سلام گوئید و تسلیم فرمانش ‍ باشید.

حجت الاسلام سید علی اصغر رکنی در ادامه خواندن نماز را یک تکلیف و وظیفه دینی عنوان کرد که بر دوش مسلمانان گذاشته شده و اجرای آن اجرای فرمان خداوند است.
وی افزود: نماز یکی از ارکان مهم دین و عبادتی بزرگ و ضروری است که باید در نماز خواندن خشوع و خضوع رعایت شود.
دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل بنیاد مسکن استان به حدیثی مبنی بر خواندن نماز اول وقت اشاره کرد و گفت: رسول گرامى اسلام صلى الله علیه و آله و سلم فرمود “هنگامى که اول وقت نماز فرا مى رسد، ملکى از زیر عرش الهى ندا مى کند و مى گوید: ایها الناس آماده نماز شوید و به وسیله آن ، آتش هایى را که براى خودتان روشن کرده اید خاموش نمایید”. در این جا، آن حضرت مى خواهد بفرماید، کسى که اول وقت مشغول نماز شود، اولین کسى است که به سرعت جواب نداى آن ملک را داده و مبادرت به عمل صالح کرده است و این سرعت و مبادرت نمودن در اعمال صالح از روش پیامبران است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان و رییس ستاد اقامه نماز اداره کل، نیز در این نشست گفت: نماز اول وقت در احادیث و روایات دینى، مورد تأکید بسیار قرار گرفته و فضایل فراوانى براى آن نقل شده است.
حمید حیدری بریدی، عادت دادن شخص به نظم و انضباط بیشتر، وجود نشاط و آمادگى و حضور قلب بیشتر جهت انس و ارتباط با خدا و تقویت کمالات نفسانى، زمینه ‏سازى جهت انس و الفت و اتحاد بیشتر مسلمانان را از تاثیرات نماز اول وقت دانست و افزود: وقتى کارکنان مقید به خواندن نماز در اول وقت باشند، صفوف گسترده و پرجمعیت تشکیل مى ‏شود. در حالى که نماز در غیر اول‏ وقت، موجب پراکندگى خواهد بود و از اجتماع و شکوه عبادى و انس و الفت مى‏کاهد.

وی خطاب به معاونین اداره کل تأکید کرد: هرچه سریعتر نسبت به برگزاری جلسه به کارمندان حوزه خود، در خصوص شرکت در نماز جماعت اداره کل اقدام کنید.
گفتنی است، در این جلسه که معاونین پشتیبانی، بازسازی، مسکن شهری و عمران روستایی حضور داشتند، نسبت به شرکت در نماز اول وقت تأکید کردند و مطالبی را در این خصوص مطرح نمودند.

Print Friendly, PDF & Email