طرح هادی در۲۱ روستای دیر بوشهر در دست اجرا است

مدیربنیاد مسکن شهرستان دیرگفت: هم اکنون از مجموع ۵۴ روستا در این شهرستان در ۲۴ روستا طرح هادی به اتمام رسیده و ۲۱ روستا در دست اجراست……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در بازدید از پروژه های بخش بردخون به خبرگزاری ایرنا گفت: دولت نگاه ویژه ای به روستاها دارد و گواه آن برخورداری بیشتر روستاهای بالای ۲۰خانوار شهرستان دیر از طرح هادی است.
وی اضافه کرد: اجرای طرح هادی از محل اعتبارات مصوب در روستاهای بُردخون کُهنه ، شهنیا، مغدان، آبکُش، سجادیه، کُناری، وحدت آباد، جاشک، ملگه، تنگ خوش، سرمستان، حاجی آباد، لمبدان پایینی و بالایی با اعتبار ۳۸میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به اتمام رسیده است.
مهندس صداقت درباره صدوراسناد مالکیت واحدهای مسکن روستایی در شهرستان دیر بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مشارکت اداره ثبت اسناد واملاک نسبت به سند دارکردن عرصه و اعیان املاک روستائیان در داخل طرح های هادی اقدام می کند که امسال برای ۳۵۰ واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان سند صادر می شود. و همین در راستا، سند دارکردن املاک در سال جاری تعداد ۲۴ روستای این شهرستان در طرح صدور سند قرارگرفته است.
ایشان افزایش ارزش اقتصادی ملک روستایی، استفاده از سند برای دریافت تسهیلات به عنوان وثیقه و کاهش اختلافات ملکی را از مزایای صدور سند دانست و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دیر طرح سند دارکردن واحدهای مسکونی روستایی را بجد دنبال می کند.

IMG_6950

 

Print Friendly, PDF & Email