فاز نخست دهکده گردشگری بوشهر دهه فجر راه ‌اندازی می‌شود

فاز نخست دهکده گردشگری بوشهربه مساحت ۵/۱۴ هکتار در کنار ساحل این شهر تا دهه فجر انقلاب اسلامی امسال افتتاح می‌شود……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، استاندار از فاز اول دهکده گردشگری در حال احداث بوشهر بازدید بعمل آورد. در این بازدید مهندس باستی- معاون عمرانی استاندار، حجت السلام شهرابی- دبیر ستاد عالی اقامه نماز بنیاد مسکن، حجت السلام رکنی- قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان، ایشان را همراهی نمودند.
دکتر سالاری- استانداری بوشهر در بررسی روند اجرایی طرح دهکده گردشگری بوشهر با بیان اینکه این طرح در زمینی به مساحت بیش از ۸۵ هکتار طراحی شده اظهار داشت: دهکده گردشگری بوشهر در کنار ساحل خلیج فارس در ورودی شهر طراحی و اجرا شده است. این دهکده در چند فاز اجرا می‌شود که فاز نخست این طرح در ۱۴ هکتار طراحی و اجرا شده که روند اجرایی این طرح مطلوب ارزیابی می‌شود.

450
استاندار بوشهر با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی فاز نخست دهکده گردشگری بوشهر بیان کرد: برای اجرای این طرح تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است که با برنامه‌ ریزی انجام شده تا دهه فجر امسال نخستین فاز دهکده گردشگری بوشهر افتتاح می‌شود.
دکترسالاری با اشاره به ویژگی‌های دهکده گردشگری بوشهر خاطرنشان کرد: دراین دهکده طرح‌های مختلفی برای اجرا، برنامه‌ ریزی شده که با تکمیل طرح‌های زیربنایی واگذاری زمین بدون مالکیت به سرمایه‌ گذاران در این دهکده ساحلی آغاز می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در دهکده گردشگری بوشهر طرح‌های مختلف دریایی طراحی شده گفت: با تکمیل زیرساخت‌های دهکده گردشگری بوشهر امکانات استفاده مردم کشورمان و توریست‌ها از دریای خلیج فارس افزایش می‌‎یابد و زمینه بهره‌مندی از دریا تسهیل می‌شود.
استاندار بوشهر با اشاره به اجرای ۲ دریاچه طبیعی در دهکده گردشگری بوشهر بیان کرد: این دهکده ضمن اینکه گردشگران کشورمان از آن بهره‌مند می‌شوند زمینه جذب توریست‌ها به این منطقه زیبا، فراهم می‌شود.

650

E33

 

Print Friendly, PDF & Email