معاون استاندار: بوشهر جای فعالیت پیمانکاران ضعیف نیست

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: نهضت ملی جهش تولید مسکن از مهمترین اولویت‌های دولت سیزدهم است که نیاز است پیمانکاران قوی مسئولیت اجرای این پروژه‌ها را برعهده بگیرند و این استان جای کارآموزی پیمانکاران ضعیف نیست.

محمد هادی رستمیان در نشست شورای تامین مسکن استان بوشهر با تاکید بر اجرای پروژه‌های باکیفیت و سرعت‌بخشی در اجرای پروژه‌ها افزود: از پروژه‌ها در سطح این استان بازدید و آن دسته از پیمانکاران ضعیف را تعیین تکلیف و هیچ پروژه‌ای در اختیار این افراد قرار نخواهد گرفت.

وی اضافه کرد: براساس نهضت ملی جهش تولید مسکن ۴۰ هزار واحد مسکونی (سالانه ۱۰ هزار واحد مسکونی) باید در مدت چهار سال در ۴۰ شهر این استان ساخته شود.

رستمیان افزود: علاوه بر مسکن شهری که وزارت راه و شهرسازی مسئول اجرای آنها است بنیاد مسکن نیز در حوزه روستایی و شرکت عمران شهر جدید عالی شهر و شهر جدید نایبند مسئول اجرای این پروژه‌ها هستند.

وی بیان کرد: در اجرای نهضت ملی جهش تولید مسکن چهار شاخصه اصلی شامل تامین زمین، منابع مالی، انتخاب سازنده و پیمانکار و استفاده از مصالح ساختمانی مطرح است و دستورالعمل‌ها ابلاغ و به روز رسانی می‌شود.

رستمیان اضافه کرد: اقدام‌های خوبی در زمینه تامین مسکن از سوی دولت انجام شده اما نیاز به تلاش، همراهی و همکاری همه دستگاه‌های مسئول است.

معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: امروز تامین مسکن از برنامه های محوری دولت است که باید با جدیت و حساسیت خاصی دنبال شود.

وی ادامه داد: براین اساس به غیر از ستاد ملی کرونا شورای عالی مسکن نیز با حضور رئیس جمهور تشکیل می‌شود که این بیانگر توجه و عزم ملی دولت برای تامین مسکن مورد نیاز مردم است که می‌طلبد مردم نیز از این اراده دولت استقبال کنند و با ثبت نام و بارگذاری مدارک در کنار آورده مردم و تسهیلات خود این طرح بدون توقف با روند خوبی اجرا شود.

رستمیان یادآور شد: مدیران کل موظف هستند از ابتدای هفته آینده با اعزام معاونانِ خود به سطح شهرستان‌ها نسبت به حل مشکلات موجود در طرح جهش تولید مسکن و تامین زمین مورد نیاز اقدام کنند.

وی تاکید کرد: صداوسیما و رسانه‌ها از طریق اطلاع‌رسانی صحیح و بهنگام شرایطی را فراهم آوردند تا افراد فاقد مسکن از این فرصت پیش آمده برای خانه‌دار شدن استفاده کنند.

رستمیان اضافه کرد: تا ابتدای هفته آینده نمایندگی ادارات بنیاد مسکن و راه و شهرسازی در شهرستان عسلویه راه اندازی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: براساس برنامه ۲ ساله باید در شهرهای این استان ۲۱هزار و ۴۵۰ واحد شهری و پنج هزار و ۲۰۰ واحد روستایی احداث شود.

سید محمود دستغیبی افزود: براین اساس سال اول ۱۰ هزار و ۷۲۶ واحد مسکونی باید انجام شود که تاکنون عملیات اجرایی یکهزار و ۲۱۷ واحد معادل ۱۱.۳۵ درصد از برنامه در این استان محقق شده است.

وی اضافه کرد: از سهمیه امسال تاکنون ۱۷هزار و ۴۳۵ واحد تامین زمین انجام شده است.

دستغیبی ادامه داد: تاکنون ۴۸ هزار نفر در سامانه نهضت ملی جهش تولید مسکن در استان بوشهر ثبت نام کرده اند که از این شمار ۲۰هزار و ۳۳۷ نفر پالایش نهایی شده و یکهزار و ۵۰۰ نفر به عنوان متقاضی موثر که اقدام به پرداخت آورده اولیه کرده اند، شناسایی شده است.

وی در باره تامین زمین گفت: در زمان حاضر در شهرستانهای جنوبی استان بوشهر از جمله جم و عسلویه مشکل تامین زمین دارند که در شهرستان عسلویه به دلیل وجود منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و نبود زمین دولتی نهضت ملی جهش تولید مسکن در شهر جدید نایبند اجرا می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email