معاون بنیاد مسکن کشور: خانه‌های قدیمی آسیب‌دیده از زلزله در گناوه باید نوسازی شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: خانه‌های قدیمی آسیب‌دیده از زلزله در گناوه باید نوسازی شوند.

عزیز الله مهدیان در بررسی خسارت‌های وارد شده به روستاهای زلزله‌زده شهرستان گناوه اظهار داشت: مردم مطمئن باشند که همه روستاها خانه به خانه بررسی می‌شوند تا هر خانه‌ای که دچار مشکل شده برای تعمیر یا نوسازی آن اقدام شود.

وی تصریح کرد: پس از حادثه زلزله ۲۹ فروردین در این منطقه، بلافاصله کارشناسان بنیاد مسکن به روستاهای حادثه‌دیده رفتند تا خسارت‌ها را ارزیابی کنند.

مهدیان اضافه کرد: امیدواریم تا روز پنج‌شنبه گزارش کارشناسی ارزیابی خانه‌های مناطق زلزله‌زده آماده شود تا بتوانیم مصوبه لازم را برای بازسازی این خانه‌ها به هیئت دولت تقدیم کنیم.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: خانه‌های قدیمی که در روستاهای گناوه بر اثر زلزله آسیب‌دیده‌اند قابل تعمیر نیستند و باید نوسازی شوند.

وی افزود: اگر کسی هنگام حضور کارشناسان بنیاد مسکن در روستا نبود می‌تواند پس‌ازآن به بنیاد مسکن شهرستان گناوه مراجعه کند و گزارش خسارت منزلش را بدهد.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: اگر کسی بخواهد در همین زمان شروع به بازسازی خانه خود کند از حساب ۱۰۰ امام به او کمک می‌کنیم.

وی از کم بودن میزان خسارت‌ها در زلزله گناوه خبر داد و افزود: ساختمان تخریب‌شده در روستاهای زلزله‌زده گناوه نداریم، اما خانه‌های قدیمی به‌نوعی آسیب‌دیده‌اند که قابل تعمیر نیستند و باید نوسازی شوند.

Print Friendly, PDF & Email