معاون ‌بنیاد مسکن: ۱۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان ساخته می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن بوشهر؛ معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از ساخت ۱۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در کشور خبر داد و گفت: ۱۳۸ هزار واحد مسکونی هم در اجرای طرح اقدام ملی مسکن ساخته می‌شود.

جواد حق‌شناس، با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور اظهار داشت: ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی طراحی کرده است که ۱۳۸ هزار واحد آن مسئولیتش با بنیاد مسکن است.

وی، با بیان اینکه زمین این واحدهای مسکونی با همکاری وزارت راه و شهرسازی انجام شده است گفت: تاکنون برای ساخت افزون بر ۷۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور سازمان ملی زمین و مسکن برای بنیاد مسکن تامین زمین کرده است.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به تامین زمینه برای ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: برای اجرا زمینه ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی به تعداد متقاضیان و آورده ۴۰ میلیون تومانی فراهم شده است.

حق‌شناس تامین زمین به صورت ۹۹ ساله یا فروش اقساطی ۱۰ ساله برای اجرای طرح اقدام مسکن را یک فرصت برای سرمایه‌گذاران دانست و بیان کرد: تسهیلات ساخت مسکن هم بانک‌های عامل برای هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌کنند که امید می‌رود مردم از این فرصت برای حل مشکل مسکن استفاده کنند.

وی، از ساخت مسکن محرومان در استان‌ها خبر داد و خاطر نشان کرد: با توافق سه‌جانبه ساخت مسکن محرومان در استان‌ها اجرایی شده که در استان بوشهر ۱۵۰۰ واحد ساخته می‌شود.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه ۳۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض برای هر واحد مسکونی پرداخت می‌شود گفت: ۵۰ میلیون تومان هم وام کم بهره برای ساخت واحدهای مسکونی محرومان پرداخت می‌شود.

حق‌شناس از ساخت ۱۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در کشور خبر داد و بیان کرد: این واحدها که دارای پیشرفت فیزیکی مختلفی است بر اساس برنامه‌ریزی تکمیل و تحویل می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email