مقاوم‌سازی مسکن در بوشهر به ۸۰درصد می‌رسد

به گزارش اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ بوشهر مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: هم اکنون میزان مقاوم‌سازی‌ها مسکن در سطح استان ۵۸ درصد است، باید تلاش کنیم با تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی در یک دوره چهار ساله این آمار را به ۸۰ درصد افزایش دهیم.

علیرضا مقدم در نشست با دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر و مدیریت امور شعب بانک ملی استان ضمن قدردانی از همراهی بانک‌های عامل در اجرای پروژه‌های مهم مسکونی با بنیاد مسکن، گفت: ۲۱۸۰ واحد مسکونی در استان بوشهر با دریافت تسهیلات بانکی نوسازی و مقاوم سازی خواهند شد که در این زمینه تاکنون ۴۷ درصد نسبت به سهمیه در بانک‌های عامل انعقاد قرارداد صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود با توجه به تعهد دولت نسبت به تامین مسکن مورد نیاز جامعه، بانک‌ها نیز در انعقاد قراردادها و پرداخت تسهیلات مسکن به مردم تسهیل‌گری کنند تا روند ساخت مسکن در این استان شتاب گیرد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: هم اکنون میزان مقاوم سازی‌ها در سطح این استان ۵۸ درصد است، که باید تلاش کنیم با تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی از طریق همکاری بانک‌های عامل و پرداخت بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) ضمن تحول عظیم در بخش مسکن، وضعیت مقاوم سازی‌ها را نیز در یک دوره چهار ساله به ۸۰ درصد افزایش دهیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در این نشست همچنین از دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان خواست اهمیت سرعت بخشی در پرداخت تسهیلات در نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی و رفع آسیب‌های اجتماعی برای بانک‌ها تبیین شود.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر و مدیریت امور شعب بانک ملی استان با اشاره به خدمات بنیاد مسکن در سطح روستاها گفت: اجرای طرح‌های هادی و پروژه‌های با کیفیت مسکونی از سوی بنیاد مسکن در سطح روستاهای این استان شرایط را برای زندگی در روستا بهتر کرده است.

داریوش زراعتگر با بیان اینکه بانکها با تسهیل‌گری در پرداخت تسهیلات مسکن، مشکلات فراروی مردم در بخش تضامین بانکی را نیز حل کنند، افزود: عزم بانک‌های استان جهت تحول در بخش مسکن به عنوان نیاز اصلی جامعه جدی است و در این مسئولیت مهم در کنار بنیاد مسکن نقش‌آفرینی خواهیم کرد.

Print Friendly, PDF & Email