مقاوم سازی ۱۰۰ درصدی اماکن بخش شُنبه و طسوج شهرستان دشتی

تعداد۲۲۱۰ فقره تسهیلات اعم از بهسازی و مقاوم‌سازی به مناطق زلزله‌ زده دشتی پرداخت‌ شده است……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر- مهرجو، فرماندار شهرستان دشتی، مهندس مهدیان- معاون امور بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور، حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان، عبداللهی- معاون بازسازی بنیاد مسکن استان، مهندس صالحی- مدیر بنیاد مسکن شهرستان در آیین افتتاح خانه عالم روستای چاهگاه بخش شُنبه شهرستان دشتی که با حضور اظهار داشت: در بخش زلزله ‌زده شُنبه و طسوج تعداد ۲ هزار و ۲۱۰ فقره تسهیلات اعم از بهسازی و مقاوم‌سازی پرداخت‌شده است.
مهرجو افزود: با توجه به آمار۲۱۵۴ خانوار بخش شُنبه و طسوج ۱۰۰ درصد اماکن روستایی این بخش مقاوم‌سازی شده است که در دو بخش مرکزی و کاکی نیز این آمار ۴۲ درصد است که از میانگین کشوری نیز بالاتر است. و از مجموع ۱۶۰۰ فقره تسهیلات به مناطق زلزله ‌زده بخش شُنبه و طسوج در فاز اول ۱۲۲۴ فقره و در فاز دوم نیز ۳۷۶ فقره پرداخت‌ شده است که در بخش ساخت‌ و‌ساز و سقف‌پوشی بیش از۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بیش از ۸۰ درصد آن‌ها به بهره‌برداری رسیده است.
در ادامه مهندس صالحی گفت: در مناطق زلزله ‌زده شهرستان دشتی در مجموع چهارصد میلیارد ریال به خانوارهای آسیب دیده پرداخت شده است که به ازای هر خانوار مبلغ ۵۰ میلیون ریال در قالب وام بلاعوض و ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات از طریق بانک های عامل اقدام گردید. وی بیان داشت: احداث خانه عالم در روستای زلزله زده چاهگاه در زمینی به مساحت ۲۶۰ مترمربع با زیربنای ۱۰۰ مترمربع و با مبلغ ۱۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات زلزله شهرستان احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت.

IMG_6902

IMG_6921
IMG_6925

nva0_dsc01598

 

Print Friendly, PDF & Email