آخرین خبرها

مقاوم سازی ۲۳ هزار و ۳۰۱ واحد مسکن روستایی در استان بوشهر

 مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: تاکنون ۳۲ هزار و۲۵۰ واحد مسکونی در طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی…

 مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: تاکنون ۳۲ هزار و۲۵۰ واحد مسکونی در طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی برای ۶۲۳ روستای استان بوشهر اختصاص یافته است.

 به گزارش روابط عمومی بنیاد  مسکن استان بوشهر : مهندس فرزانه گفت از ابتدای طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی با توجه به سهمیه ابلاغ  شده ۷۲ درصد واحد های مسکونی واقع در روستاهای استان مقاوم شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان  اظهار داشت: سهمیه طرح بهسازی و مقاوم سازی استان از سال ۸۴ تا ۹۲ بیش از ۳۲ هزار واحد می باشد و از این تعداد ۴۵۰۰ واحد مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر می باشد که مسئولیت ساخت و ساز و نظارت مسکن در اینگونه شهرها به بنیاد مسکن واگذار شده است و  برای این کار اعتباری بالغ بر ۲۸۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به استان ابلاغ شده است.

 مهندس فرزانه افزود: از این سهمیه ابلاغ شده ۹۷ درصد واحدها و متقاضیان مقاوم سازی مسکن روستایی عملیات اجرایی خودرا به مرحله انعقاد قرارداد با بانک های عامل رساندند و ساخت و ساز آنها به صورت خود مالک شروع شده است و تعداد ۲۳ هزار و ۳۰۱ واحد موفق به دریافت پایان کار شده اند .

مدیر کل بنیاد مسکن بیان کرد: با توجه به ۲ زلزله اخیر در استان بوشهر و عدم آگاهی مردم در ساخت و ساز خانه با رعایت اصول فنی در روستاها، همت همگانی و همکاری لازم را درسطح استان می طلبد تا بتوان مردم را در جهت ساخت خانه های مقاوم در روستا، آشنا و ترغیب نمائیم.

mo1

mo2

mo3

Print Friendly, PDF & Email