آخرین خبرها

نشست تخصصی ائمه جماعات و دبیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ نشست تخصصی ائمه جماعات و دبیران با حضور ائمه جماعات شهرستانها در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دشتی برگزار شد.

 

این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری قرآن آغاز شد. در ادامه مهندس صالحی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دشتی ضمن خیر مقدم به حاضرین، در سخنان کوتاه به اهمیت و جایگاه نماز پرداخت. سپس قائم مقام نماینده ولی فقیه و دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن استان، فرا رسیدن ایام فاطمیه را تسلیت گفت. حجت الاسلام سید علی اصغر رکنی حسینی با تشریح وظایف و برنامه های ستاد اقامه نماز استان به نحوه امتیاز دهی فعالیتها بر اساس مستندات اشاره کرد و افزود: نگاه دستورالعملی به نماز در سازمانها جواب نمی دهد و باید کاری کنیم که همکاران شیفته نماز شوند.
سپس در خصوص اقامه نماز به نامه ۵۳ نهج البلاغه (عهد نامه مالک اشتر) اشاره کرد و گفت: امیرالمؤمنین علی (ع) در نامه ای به مالک اشتر چنین می فرماید: و اذا قمت فی صلاتک للناس، فلا تکونن منفراً ولا مضعاً . ای مالک هنگامی که امام جماعت مردم می شوی چنان مکن که آنان را رنجیده سازی یا نمازت را ضایع گردانی. فان فی الناس من به العله وله الحاجه زیرا برخی از نمازگزاران بیمارند و برخی نیازمند. آنگاه امام می فرماید: ای مالک وقتی که پیامبر مأموریت رهسپار شدن به یمن را به من سپرد و از او پرسیدم که چگونه با مردم نماز گزارم فرمود: به قدر توان ناتوانترین آنها و بر مؤمنان مهربان باش.
حجت الاسلام سید احمد موسوی امام جماعت شهرستان دشتی به برگزاری نماز های جماعت با شکوه و مستمر در کلیه ادارات شهرستان اشاره نمود و گفت: اگر شخصی نماز را صرفاً برای انجام فریضه انجام دهد و به حالات آن توجه نکند که دیگر اقامه نماز نیست و ادای نماز می شود. ایشان همین نکته را نیز پر اهمیت شمردند و افزودند، در جهت پر بار نمودن این فریضه الهی باید تلاش کنیم.
حجت الاسلام صفری امام جماعت مرکز استان به بحث فرهنگی در ترویج نماز پرداختن و افزود: در این زمینه باید کارهای زیادی انجام دهیم. ایشان پیرامون کارکردهای نماز و تأثیر آن در اصلاح جامعه ،جلوگیری از تخلفات و بزه کاریهای اجتماعی ، پیام نماز ظهر عاشورا، عدالت اجتماعی و فردی و نماز به موقع سخنان مبسوطی ایراد نمودند.
حجت الاسلام هدایتی امام جماعت کنگان نیز ضمن تسلیت ایام فاطمیه به تشریح سیره عملی و به بخش کوتاهی از زندگی پرخیر و برکت حضرت پرداخت و سخنانی در خصوص توجه به نماز اول وقت ایراد کرد.
حجت الاسلام عاشوری ضمن تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) در خصوص نحوه اطلاع رسانی اقامه نماز به آحاد مردم در بنیاد اشاره کرد.

Print Friendly, PDF & Email