نشست توسعه روستایی استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، نشست توسعه روستایی استان با حضور……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، نشست توسعه روستایی استان با حضور دکتر ستوده- مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری، حیدری- مدیرکل بنیاد مسکن استان و دهیاران در استانداری برگزار گردید.

در این نشست دهیاران مشکلات و موانع توسعه روستایی را مطرح کردند و مدیران پاسخ‌های لازم را بیان نمودند و تصمیم گرفته شد تا مسائل و مشکلات در قالب مکاتبات مدون به دستگاه‌های اجرایی اعلام و راهکاهای لازم برای رفع موانع گرفته شود.
مدیرکل دفترشهری و روستایی گفت: از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دو هزار وپانصد فقره تسهیلات بهسازی خانه‌های روستایی اختصاص خواهد یافت که در نوار ساحلی استان ۲۰۰ میلیون ریال و در سایر روستاها ۱۸۰ میلیون ریال اختصاص می‌یابد. همچنین برای طرح‌های عمرانی که ظرفیت اشتغال‌زایی در روستا داشته باشند تسهیلاتی با نرخ سود ۸ درصد اختصاص می‌یابد که میزان تسهیلات با توجه به توجیه اقتصادی طرح و تصویب پست بانک خواهد بود.

دکتر ستوده، در مورد ساخت زمین چمن مصنوعی و بوستان امید بیان کرد: ساخت زمین های چمن مصنوعی در قالب طرح ۱۰۰۰ و ۵۰۰  در روستاهای استان به اتمام رسیده و امیدواریم تا دهه فجر امسال هم بیش از ۶۰ درصد  بوستان‌های امید در روستاهای استان به بهره‌برداری برسد.

Print Friendly, PDF & Email