نشست چهار جانبه مسکن طلاب و روحانیون

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، نشستی با حضور مدیران بنیاد مسکن، حوزه های علمیه استان……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، نشستی با حضور مدیران بنیاد مسکن، حوزه های علمیه استان، انجمن خیرین مسکن ساز کشور و استان در خصوص مشکلات مسکن طلاب و روحانیون در بنیاد مسکن برگزار گردید.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین احمدی- مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان بوشهر در خصوص مشکلات طلاب و روحانیون فاقد مسکن استان مطالبی ارائه نمودند و افزود: بیش از۴۵۰ طلبه و روحانی فاقد مسکن در استان وجود دارد و کمبود مسکن با کیفیت یکی از چالش های پیشروی متقاضیان ما به شمار می آید. وی خاطر نشان کرد طلبه های محصل در دیگر استانها بعد از اتمام دروس حوزوی به علت نداشتن مسکن حاضر به بازگشت به شهر و دیار خود نیستند که این خود نگرانی هایی را به همراه داشته و این مسئله باید با همکاری دستگاه هایی که در امر ساخت و ساز مسکن فعالیت دارند، راهکاری مناسب برای رفع این مشکل اندیشیده شود.

مهندس سلگی- مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور، تصریح نمود در این سفر نگاه ویژه ای به بخش مسکن شهری و روستایی برای جامعه هدف در استان خواهد شد و اظهار داشت برای ساخت پروژه های جدید در استان تأمین اعتبار شده است و مرکز خدمات حوزه های علمیه می تواند از این پتانسیل برای متقاضیان خود استفاده کند.

 در ادامه حیدری، از برقراری تفاهم نامه سه جانبه بنیاد مسکن، مرکز خدمات حوزه علمیه و بنیاد مستضعفان اشاره نمود و بیان کرد این بنیاد آمادگی هر گونه ارائه خدمات در بخش مسکن برای طلاب و روحانیون را دارد و افزود بنیاد مسکن برای متقاضیانی که جهت خانه دار شدن در روستا و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت اقدام نمایند تسهیلات کم بهره با سود ۵ درصد پرداخت می شود.

در پایان مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز استان هم با بیان اینکه مرکز خدمات حوزه های علمیه با استفاده از پتانسیل های انجمن خیرین می تواند در بخش مسکن، متقاضیان خود را صاحب خانه کند و خاطر نشان کرد هدف همه ی ما کمک به اقشار ضعیف و کم توان جامعه می باشد.
IMG_9761

Print Friendly, PDF & Email