نقش ارزنده بنیاد مسکن در مناطق روستایی برای همه مردم به اثبات رسیده است

فرماندار تنگستان گفت: حساب ۱۰۰ امام (ره) یک حساب مردمی است که برای محرومین و مستضعفین از آن استفاده می‌شود……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، ترک‌زاده فرماندارتنگستان در نشستی بمناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) با مدیر و کارکنان بنیاد مسکن شهرستان تنگستان اظهار داشت: حساب ۱۰۰ امام (ره) یک حساب مردمی است که برای محرومین و مستضعفین از آن استفاده می‌شود. و نهاد مقدس بنیاد مسکن که به ‌فرمان حضرت امام تأسیس شد در واقع رسالت عظیم بر دوش گرفت و بنیان اولیه تدوین ساختار بنیاد مسکن ساخت‌ و ساز برای محرومین و مستضعفین و تحقق مسائل عمومی جامعه بود.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن پس از تأسیس، فعالیت گسترده و حضوری چشم ‌گیر در مناطق روستایی داشته است، بنیاد مسکن علاوه بر ساخت‌ و ساز برای محرومین و مستضعفین به عمران و آبادی روستاها نیز پرداختند. و یکی از کارهای مهم بنیاد مسکن اجرای همین طرح‌های هادی روستایی است که در سطح کشور اجرا کرده است. و بنیاد مسکن این اهتمام را به وجود آورد که زندگی با اساس یک شیوه عدالت‌خواهی  برای مردم شرایط آن چه در روستاها و چه شهرها مهیا کند. و این نشان اینست شاغلین در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هیچ‌ وقت منافع شخصی را بر منافع  مردم ترجیح ندادند.

فرماندار تنگستان تصریح کرد: نقش ارزنده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مناطق روستایی برای همه مردم به اثبات رسیده است و شاهد آن‌ هستیم که در نحوه ساخت‌ و ساز و مقاوم‌سازی و بهبود عبور و مرور در روستاها و شهرها باهم تفاوتی ندارد. و اراده قوی در دولت وجود دارد که نهادهای ارزشمندی مانند بنیاد مسکن در انجام امور عمومی و کارهایی که به آن واگذار می‌شود را یاری کند. و بنیاد مسکن نه ‌تنها در بحث عمران و آبادی روستاها بلکه در اعطای تسهیلات و وام‌ با بهره بسیار پائین در جامعه تلاش می‌کند. و در همین راستا سیاست اقتصاد مقاومتی بنیاد مسکن با جریان‌سازی در خصوص زیرساخت‌ها علاوه بر رونق  کارگاه و واحدهای تولیدی در روستاها، موجب ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

فرماندار از تخصیص ۱۰۰ درصدی ۴۹ میلیارد ریال اعتبار از محل تملک دارایی سرمایه ای در سال گذشته برای طرح های عمرانی بنیاد مسکن خبر داد: و افزود: عملکرد بنیاد مسکن شهرستان تنگستان در اجرای ۴۵۰ هزار مترمربع آسفالت در شبکه های معابر روستایی بصورت رایگان، احداث ۲۸ زمین چمن مصنوعی ورزشی، پرداخت تسهیلات کم بهره و احداث و تکمیل بیش از ۶۷ بوستان روستایی که در دست اجرا می باشند و در هفته دولت به بهره برداری خواهند رسید، قابل ستایش و قدردانی می باشد.

200

Print Friendly, PDF & Email