نماز، انسان را از سقوط در باتلاق دنیا نجات می دهد

گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، دومین اجلاس نماز استان با حضور……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، دومین اجلاس نماز استان با حضور آیت الله صفایی بوشهری، دکتر سالاری- استاندار، فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی و دیگر مسئولین در مجتمع فرهنگی بوشهر برگزار گردید.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: نماز همان پدیده الهی است که انسان را از سقوط در باتلاق دنیا نجات می‌دهد و مایه عروج انسان به کمال مطلوب الهی است. اگر می‌خواهیم جامعه‌ای به دور از تهاجم فرهنگی، مناقشه های پیدا و پنهان اجتماعی، سیاسی و پر از اخلاق داشته باشیم باید نماز محور قرار گیرد. در یک نظام دینی حفظ ظواهر دین لازم و واجب است ولی از این امکانات برای اثرگذاری واقعی باید استفاده کرد و نباید تصور شود که براساس بخشی از کارهای روزمره اداری دور هم جمع شده ایم.
و اگر بخواهیم بدانیم که هستیم باید نماز را مهم بشماریم و انسان‌هایی که اهل نماز هستند و نماز را به شکل صحیح و عرفانی بجا می آوردند قبل از اینکه از دنیا بروند به معراج کمال انسانی می ‌رسند.
وی افزود: اگر نماز را در محیط کاری، اجتماعی و خانه نهادینه و آن را محور قرار دهیم لذت و عرفانی نصیب انسان می‌شود و احساس می‌کند نور خدا به قلبش می‌ تابد. هرچند تا فضای آرمانی در برپایی نماز در دستگاههای اجرایی فاصله داریم اما از دستگاههای اجرایی فعال در این زمینه تشکر و قدردانی می شود.
در ادامه استاندار با بیان اینکه زمانی می توانیم در مسیر ترویج نماز گام برداریم که فلسفه نماز را بخوبی درک کنیم اظهار داشت: رعایت ظواهر دین از سوی کسانی که محتوای دین را نقض می کنند نه تنها مفید نیست بلکه برای جامعه خطرناک است. و رعایت ظواهر دینی ضروری است اما اگر به هدف نماز توجه نشود نمی‌ توان به هدف خود که ترویج دین است، رسید. ترویج مناسک دین تکلیف است به همین دلیل باید بیشتر به محتوا و ترویج هدف نماز در جامعه پرداخته شود. باید هم آراسته به ظواهر دین بود و هم پیام دین را درک و رعایت کرد و بوسیله دین فضیلت‌های اخلاقی را در جامعه ترویج داد.
وی تاکید کرد: نمی ‌توان اهل نماز بود اما به دیگران دروغ گفت، افترا بست و تهمت زد، این رفتار با اصل دین و نتیجه نماز مغایرت دارد. در یک نظام دینی حفظ ظواهر دین لازم و واجب است ولی از این امکانات برای اثرگذاری واقعی باید استفاده کرد و نباید تصور شود که براساس بخشی از کارهای روزمره اداری دور هم جمع شده ایم.
در پایان این اجلاس براساس ارزیابی صورت گرفته از دستگاه های اجرایی در سال ۱۳۹۴ که موفق به کسب عنوان شایسته تقدیر گردیده اند، با لوح سپاس و هدیه تجلیل بعمل آمد و بنیاد مسکن استان بوشهر یکی از اداراتی بود که موفق به دریافت این مقام گردید.

Print Friendly, PDF & Email