آخرین خبرها

نماز یک الگوی مناسب برای رشد و کمال و نزدیک شدن به درگاه الهی است

اجلاس نماز استان با حضور مظفر- قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، دکتر سالاری- استاندار……


به گزارش روابط عمومی، اجلاس نماز استان با حضور مظفر- قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، دکتر سالاری- استاندار، معاونین استاندار، رئیس ستاد اقامه نماز استان، فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در مجتمع فرهنگی، هنری بوشهر برگزار گردید.
دکترسالاری، با اشاره به اهمیت و توجه به اهداف و فلسفه نماز اظهار داشت: در نهادهای اجرایی و مکان‌های عمومی و خصوصی در یک جامعه دینی باید به ظواهر و مناسک دین توجه شود تا تفاوت جامعه دینی از غیر دینی مشخص شود. همچنین مسئولان در استان ضمن افزایش زیر ساخت ها برای توسعه امور مذهبی و برطرف کردن موانع و ایجاد بسترهای لازم در این خصوص را فراهم نمایند.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور بر برپایی فریضه نماز در ادارات و دستگاههای دولتی و ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه افزود: مسئولان که مشغول به خدمت گذاری به مردم در جامعه هستند باید برای برگزاری و اقامه نماز اول وقت و اهتمام به فرائض دینی الگو و سرآمد باشند و به گونه‌ای عمل کنند که منش و رفتارشان مورد تایید مردم قرار بگیرد.
استاندار بوشهر با تاکید بر وظیفه برگزاری، جدی گرفتن فریضه اقامه نماز اول وقت توسط مسئولان دستگاههای اجرایی بیان کرد: هدف از برگزاری نماز ترویج فرهنگ فریضه الهی در راستای رشد و کمال است. و توجه به سایر واجبات دین، در کنار برگزاری و اقامه نماز، برای بهتر زندگی کردن است و به انسان برنامه زندگی می دهد.
استاندار، با اشاره به نقش پیام‌های نماز در زندگی بهتر افراد در جامعه، بیان کرد: صداقت، راستگویی، غیبت نکردن و امتناع از دروغ گفتن، اهداف نماز است که در روح نماز و نمازگزاران و در میان افراد جامعه ساری و جاری است. و وظیفه پدران و مادران در تربیت فرزندان با تقوا در جهت رشد و کمال آنان، کوشا باشیم. همچنین به نقش علما و معلمان و مربیان در تربیت اسلامی جوانان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: تقوا فقط شامل خواندن نماز نمی‌شود بلکه رعایت ادب و اخلاق پسندیده و نیکو و رعایت رفتار اسلامی که مبتنی بر فرایض دینی باشد، تقوا محسوب می‌شود.

400

سالاری- جامعه‌ اخلاق مدار را جامعه‌ای که هدف دین در آن محقق شده دانست و افزود: همه ما مسئولان و کارمندان دولت موظف هستیم منش خود را مطابق امور دینی و معیارهای اسلامی رعایت کنیم. و ما وظیفه داریم فقط امکانات و زیرساخت‌ها را برای توسعه امور مذهبی توسعه دهیم و موانع را برطرف کنیم.

استاندار بوشهر با تاکید بر آموزش نماز و فرائض دینی در منزل و در جمع خانواده به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی افزود: سازمان آموزش و پرورش موظف است در مدارس با آموزش رسمی در کنار سایر آموزش‌های غیر رسمی در منزل توسط خانواده در آموزش و فراگیری صحیح نماز در میان جوانان و نوجوانان اقدام کند.
ایشان نقش مربیان مهدهای کودک و معلمان مدارس و اساتید دانشگاهها را در فراگیری و آموزش نماز و فرائض مذهبی کودکان و نوجوانان و جوانان بسیار مهم دانست و بیان داشت: سازمان‌هایی که با نسل جوان و نوجوان و آحاد مختلف جامعه در ارتباط هستند وظیفه سنگین‌تری در خصوص برگزاری و ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه برعهده دارند.

در ادامه اجلاس نماز، مظفر- قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، با عنوان راز بندگی و اعتلای زندگی در بوشهر اظهار داشت: برای برگزاری این همایش استفاده از تجربه های موفق در زمینه گسترش فرهنگ نماز به طور ویژه دنبال خواهد شد. و نماز یک الگوی مناسب برای رشد و کمال و نزدیک شدن به درگاه الهی است که باید همگان نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشیم.

مظفر ادامه داد: در آموزش و پرورش به همان اندازه که به رشد علمی و آموزشی دانش آموزان پرداخته می شود برای برپایی نماز نیز اهتمام ویژه داشته باشند. و در همین این ارتباط به منظور برپایی هرچه باشکوه تر نماز در سطح مدرسه ها، طرح مبین یاوران نماز در دستور کار قرار گرفته است.
مظفر بیان کرد: اقامه نماز در اول وقت و آن هم در مسجد به حل بسیاری از مشکل افراد کمک می کند. و نماز به عنوان یک فریضه الهی اگر بخوبی نهادینه شود بسیاری از آسیب های اجتماعی از جامعه رخت بر می بندد. همچنین با تأکید بر همه مبلغان و فعالان این عرصه، در جهت رونق اقامه نماز، شیوه های تبلیغی خود را به روز کنند.
در پایان این آیین از سوی ستاد اقامه نماز استان، ادارات بنیاد مسکن- آموزش و پرورش- هلال احمر و اداره بنادر و دریانوردی بعنوان دستگاه های برتر و فعال در عرصه نماز با اهدا لوح تقدیر مورد تجلیل قرار گرفتند.

100

Print Friendly, PDF & Email