نماینده دشتستان: بافت آسیب‌پذیر شهرستان دشتستان ایمن سازی شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ نماینده مردم دشتستان در مجلس با تاکید بر توجه به مقاوم‌سازی بافت آسیب‌پذیر دشتستان گفت: آسیب‌پذیری واحدهای مسکونی یکی از مشکلات است که باید بافت آسیب‌پذیر شهرستان دشتستان ایمن سازی شود.

ابراهیم رضایی در بازدید معاون بنیاد مسکن از روستاهای شهرستان دشتستان در جمع خبرنگاران با قدردانی از خدمات این نهاد در اجرای طرح‌های عمرانی در روستاها اظهار داشت: در دشتستان افزون‌بر ۵۰۰ هزار مترمربع نیاز به اسفالت معابر روستایی است.

وی با بیان اینکه معابر روستایی بوشکان حدود ۱۰۰ مترمربع نیاز به اسفالت دارد گفت: همین میزان در حوزه شهری بوشکان نیازبه اسفالت معابر دارد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: بارندگی‌های اخیر نشان داد که نقاط روستایی این شهرستان آسیب‌پذیر است که نیاز به ایمن‌سازی است.

رضایی جبران خسارت‌های سیل در دشتستان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این راستا اقدامات مهمی برای بازسازی و تعمیر نقاط آسیب‌دیده از سیل‌ در دشتستان از سوی نهادها و گروه‌های جهادی انجام شده که خدمات بنیاد مسکن در این زمینه قابل تقدیر است.

وی، با بیان اینکه عملیات بازسازی واحدهای آسیب دیده در دشتستان با همکاری بنیاد مسکن آغاز شده است تاکید کرد: برای التیام آلام مردم خسارت دیده در سیل باید در بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی تسریع شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید برتوجه به مقاوم‌سازی بافت و واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای کوچک تصریح کرد: آسیب‌پذیری واحدهای مسکونی در شهرها و روستاهای دشتستان یکی از مشکلات در برابر بارندگی‌ها و سیل است که باید ایمن سازی بافت روستایی مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید

بیش از ۸۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی ایمن می‌شود

۱۵۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل در استان بوشهر بازسازی می‌شود

۷۰۰ مسکن محرومان در سطح استان بوشهر ساخته و تحویل شد

رضایی، با بیان اینکه از بخش‌های شبانکاره، سعدآباد، بوشکان و روستاهای این نقاط به همراه معاون عمرانی بنیاد مسکن بازدید شد گفت: امید می‌رود زمینه رفع مشکلات مردم در شهرها و روستاهای دشتستان با مشارکت بنیاد مسکن فراهم شود تا در هنگام بارش باران مردم دیگر دغدغه بروز آسیب و مشکل نداشته باشند.

وی توسعه زیرساخت‌های روستایی در دشتستان را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: مطالبات مردم در روستاها ایجاد زیرساخت‌ها در حوزه مسکن، معابر و بافت روستایی، بهسازی و نوسازی سکونت‌گاههای آسیب‌پذیر و تسریع در بازسازی مناطق سیل‌زده است.

انتهای پیام/۱۹۰/ ز

Print Friendly, PDF & Email