نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن: نیکوکاران در ۱۷ سال اخیر ۲۰ هزار واحد مسکونی احداث کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: انجمن خیرین مسکن ساز از سال ۸۳ راه اندازی شده و تاکنون توانسته است ۲۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان احداث کند.

حجت الاسلام حسین روحانی نژاد در نشست هیات امنای بنیاد مسکن استان بوشهر افزود: بنیاد مسکن رسالت مهمی در خصوص تامین مسکن محرومان برای خانواده های بیش از ۲ معلول، محرومان فاقد مسکن و مسکن ایتام برعهده دارد.

وی بیان کرد: تاکنون با مشارکت خیرین پروژه‌های مسکونی خوبی برای قشر محروم جامعه احداث شده و در هر پروژه ای که انجمن خیرین مسکن ساز دچار مشکل شود حساب ۱۰۰ امام (ره) و بنیاد مسکن به این پروژه‌ها کمک می‌کنند.

روحانی نژاد اضافه کرد: اعضای انجمن خیرین مسکن ساز باید افراد مورد اعتماد مردم و فعال باشند تا بتوان در این مسیر گام‌های موثری برداشته شود.

وی یادآور شد: در زمان حاضر یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای قشر محروم استان بوشهر در دست احداث است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به نهضت جهش تولید مسکن گفت: براساس برنامه ریزی دولت مردمی قرار است سالانه یک میلیون واحد مسکونی احداث شود که از این تعداد مسئولیت ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاها برعهده بنیاد مسکن است.

احداث ۲۵۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در روستاهای استان بوشهر

استاندار بوشهر با تقدیر از عملکرد انجمن خیرین مسکن ساز استان در زمینه احداث ۲۴ واحد مسکونی خیرساز در روستای احمدی شهرستان بوشهر گفت: خیران برای ساخت ۲۵۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در روستاهای استان بوشهر برنامه ریزی و اقدام کنند.

احمد محمدی زاده افزود: برای کاهش هزینه ها و سرعت در اجرای پروژه‌ها از ظرفیت گروه‌های جهادی و صنایع موجود در استان از جمله نفت، گاز و پتروشیمی استفاده شود.

وی تاکید کرد: با ساماندهی وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور باید تلاش شود از اضافه شدن افراد نیازمند به جامعه هدف این بخش پیشگیری شود.

احداث ۹۵۱ واحد مسکونی از سوی خیران مسکن ساز در استان بوشهر

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز استان بوشهر گفت: این انجمن از سال ۸۷ تاکنون ۹۵۱واحد مسکونی در استان احداث و تحویل جامعه هدف داده که از این شمار ۷۹۲ واحد مسکن شهری در قالب طرح مسکن مهر، ۴۴ واحد مسکن روستایی و ۱۱۵ واحد نیز برای خانواده‌هایی که حداقل ۲ معلول دارند احداث و تحویل شده است.

علی یزدان شناس اضافه کرد: همچنین در زمان حاضر از ۵۶ واحد مسکونی محرومان در دست اقدام نیز به تازگی ۲۴ واحد احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: احداث ۲۲۹ واحد مسکونی ویژه محرومان در استان بوشهر از جمله برنامه های این انجمن است که مقدمات کار فراهم شده و قرار است در سالروز تاسیس بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام (ره) عملیات اجرایی آنها آغاز شود.

یزدانشناس با اشاره به ضرورت ثبت انجمن خیرین مسکن ساز در سیستم نهضت ملی مسکن بعنوان کارگزار افزود: تامین زمین، همراهی و همگامی دستگاه‌های خدمت رسان از جمله شهرداری، نظام مهندسی و اداره های آب، برق و گاز برای سرعت بخشی در روند اجرای پروژه های مسکن محرومان ضروری است.

Print Friendly, PDF & Email