آخرین خبرها

واحدهای مسکونی زلزله دشتستان با۷۹۰میلیارد ریال بازسازی شد

بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده ناشی از زلزله دشتستان بصورت ۱۰۰درصد به پایان رسیده و……

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده ناشی از زلزله دشتستان بصورت ۱۰۰درصد به پایان رسیده و برای این امر در مجموع بیش از ۷۹۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان، در حاشیه دیدار مسئولین بنیاد مسکن استان با فرماندار دشتستان، حیدری- سرپرست بنیاد مسکن به خبرنگار ایرنا گفت: در پی زلزله سال ۹۲ در شهرستان دشتستان و خسارت های کلی و جدی به تعدادی از واحدهای مسکونی این شهرستان وارد آمد که نیاز به بازسازی داشت. و در سفر رئیس جمهور به شهرستان و تاکید جدی بر بازسازی واحدهای مسکونی مردم، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کار بازسازی واحدهای مسکونی را در برنامه کاری خود قرار داد.

سرپرست بنیاد مسکن استان اظهار داشت: در این بازسازی ۱۸۰۰ واحد مسکونی نوسازی شد و ۱۷۰۰ واحد مسکونی دیگر در قالب تعمیرات انجام شد، همچنین ۱۳۰۰ واحد نیز محوطه سازی و دیوار کشی آنها به پایان رسیده است. و این بازسازی با مشارکت مردم اجرایی شد.

حیدری تصریح کرد: برای هر واحد مسکونی آسیب دیده کلی ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات و ۵۰ میلیون ریال بصورت بلاعوض پرداخت شد، به واحدهایی که نیاز به تعمیر داشت نیز ۱۰۰میلیون ریال تسهیلات با ۳۰ میلیون ریال کمک بلاعوض داده شد، همچنین ۳۰میلیون ریال تسهیلات و ۱۰ میلیون ریال کمک بلاعوض نیز برای واحدهایی که نیاز به محوطه سازی ودیوارکشی داشتند، پرداخت شد. وی افزود: اجرای طرح های مقاوم سازی واحدهای آسیب دیده از زلزله دشتستان در سطح ملی به عنوان یک الگو و نمونه در کشور مطرح و مورد تقدیر هیات دولت قرار گرفته است.

IMG_9311

Print Friendly, PDF & Email