واگذاری زمین به متقاضیان ساخت مسکن در ۲۵ شهر استان بوشهر آغاز شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ۲ هزار و ۶۰۰ نفر مشمول دریافت مسکن در طرح جهش تولید مسکن استان شده‌اند گفت: واگذاری زمین به متقاضیان ساخت مسکن در ۲۵ شهر استان بوشهر آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ علیرضا مقدم با اشاره به اجرا طرح ملی نهضت مسکن در استان اظهار داشت: این طرح از طریق ۲ دستگاه اجرایی راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرا طرح ملی نهضت مسکن در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بر عهده اداره کل راه و شهرسازی است گفت: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ساخت مسکن طرح جهش تولید توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه اکنون در ۹ شهر استان ساخت مسکن توسط این نهاد در حال اجرا است تصریح کرد: در شهرهای جم، گناوه، چغادک، عالی‌شهر، دیلم ، برازجان، کنگان ، دیر و خورموج طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن در حال اجرا است.

مقدم پیشرفت پروژه‌های ساخت مسکن در شهرهای یاد شده را از فونداسیون تا نازک کاری دانست و بیان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۶۸۸ نفر مشمول دریافت مسکن در این شهرها شده‌اند و بر اساس برنامه زمانبندی ساخته، تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود.

وی با بیان اینکه زمین برای اجرا واحدهای مسکونی در استان بوشهر تأمین شده است خاطر نشان کرد: متقاضیان باید آورده اولیه به میزان ۴۰ میلیون تومان واریز کنند و در طول ۲ سال باید آورده آنان به ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر تسهیلات بانکی در عالی‌شهر در ساخت مسکن ۳۵۰ میلیون تومان دانست و افزود: تسهیلات بانکی در مابقی شهرها ۳۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد تعیین شده است.

مقدم از واگذاری زمین به متقاضیان ساخت مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت خبر داد و گفت: در این راستا در ۲۵ شهر استان بوشهر زمین به متقاضیان طرح جهش تولید مسکن واگذار می‌شود.

وی قطعات زمین واگذاری به متقاضیان را بین ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر مربع دانست و خاطر نشان کرد: بر اساس سیاست‌گذاری انجام شده زمین به صورت انفرادی در قالب قطعات ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر مربع در اختیار متقاضیان قرار گرفته می‌شود تا به سلیقه و متناسب با توان خود نسبت به ساخت مسکن اقدام کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه متقاضیان باید نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند گفت: این افراد می‌توانند پس از دریافت زمین از تسهیلات جهش تولید مسکن به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان بهره‌مند می‌شوند.

مقدم ثبت‌نام در طرح جهش تولید مسکن و واریز آورد اولیه به مبلغ ۴۰ میلیون تومان را ضروری دانست و تأکید کرد: متقاضیان باید حداکثر تا پایان تیرماه برای دریافت زمین به دفاتر بنیاد مسکن در شهرهای ۲۵ گانه یاد شده استان بوشهر مراجعه کنند.

Print Friendly, PDF & Email